کد خبر:127613
پ
لطیفی
سخنگوی گمرک ایران:

تجارت خارجی ۸.۹ میلیارد دلاری ایران با اروپا

سخنگوی گمرک ایران از تجارت خارجی ۸.۹ میلیارد دلاری ایران با اروپا در ۷ ماهه سال ۹۹ خبر داد.

سخنگوی گمرک ایران از تجارت خارجی ۸.۹ میلیارد دلاری ایران با اروپا در ۷ ماهه سال ۹۹ خبر داد.

 

*** حجم تجارت خارجی ایران

 

به گزارش خبرگزاری سروش، روح اله لطیفی در خصوص آخرین وضعیت تجارت کشور با اروپا، اظهار کرد:

در ۷ ماهه سال جاری سطح تجارت خارجی ایران با کشور‌های اروپایی به ۱۵ میلیون و ۹۱۰ هزار و ۸۱۶ تن برابر با ۸ میلیارد ۸۰۷ میلیون و ۸۷۹ هزار و ۸۴۱ دلار رسیده است.

 

وی درباره حجم صادرات کشور به اروپا در این بازه زمانی، تصریح کرد:

بیش از ۵ میلیون و ۶۰۵ هزارو ۸۹۱ تن بوده است که از حیث ارزش این میزان صادرات کالا‌های ایرانی برابر با ۲ میلیارد و ۶۶ میلیون و ۸۴۰ هزارو ۵۳۸ دلار بوده است ضمن آنکه در میان کشور‌های اروپایی اصلی‌ترین مقاصد صادراتی، کشور ترکیه با یک میلیارد و ۴۸۹ میلیون و ۳۷۲ هزار و ۴۰۸ دلار و پس از آن کشور‌های روسیه، آلمان و ایتالیا قرار دارند همچنین کمترین میزان صادرات به کشور اسکاتلند با ۱۳ هزار و ۹۵۲ دلار بوده است.

کشور به ۳۷ کشور اروپایی از قبیل اتریش، آلمان، بوسنی وهرزگویین، بلژیک، سوئیس، دانمارک، فرانسه، اسپانیا، انگلستان، ایتالیا، هلند، سوئد، اسلواکی، نروژ و… صادرات داشته است.

 

*** وضع واردات

 

به گزارش خبرگزاری سروش، سخنگوی گمرک ایران در خصوص وضعیت واردات کشور از اروپا، اظهار داشت:

تجارت خارجی کشور در این بازه زمانی از ۴۴ کشور اروپایی واردات داشته است که حجم این واردات بیش از ۱۰ میلیون و ۳۰۴ هزار و ۹۲۵ تن کالا و برابر با ۶ میلیارد و ۷۴۱ میلیون و ۳۹ هزارو ۳۰۳ دلار بوده است که بیشترین واردات از ترکیه با ۲ میلیارد و ۲۳۴ میلیون و ۶۷۰ هزارو ۶۴۰ دلار وپس از ترکیه از کشور‌های آلمان، روسیه و انگلستان بوده است.

کشور در مجموع از ۴۴ کشور اروپایی نظیر انگلستان، فرانسه، آلمان، ایتالیا، چک، سوئیس، سوئد، اتریش، بلژیک، دانمارک، اسپانیا، ایرلند، کرواسی، هلند، پرتقال، لهستان، اوکراین، روسیه و … واردات انجام داده است.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

15 − سه =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول