کد خبر:127615
پ
رزم حسینی
خبرگزاری سروش گزارش می‌دهد:

رزم رزم حسینی با کالاهای رسوبی/ کالاهایی که ترخیص نشود، تحویل سازمان اموال تملیکی و به مزایده گذاشته می شود

رزم حسینی در رزم با کالاهای رسوبی ضمن تاکید بر ترخیص فوری ‌کالاهای رسوبی از گمرکات کشور، از تحویل کالاهایی که صاحبان آنها برای ترخیص مراجعه نکنند به سازمان اموال تملیکی و برگزاری مزایده خبر داد.

رزم حسینی در رزم با کالاهای رسوبی ضمن تاکید بر ترخیص فوری ‌کالاهای رسوبی از گمرکات کشور، از تحویل کالاهایی که صاحبان آنها برای ترخیص مراجعه نکنند به سازمان اموال تملیکی و برگزاری مزایده خبر داد.

 

*** رزم رزم حسینی با کالاهای رسوبی

 

به گزارش خبرگزاری سروش، رزم حسینی که از آغاز ورود به وزارت صمت رزم خود را برای مقابله و کاهش کالاهای رسوبی، که در شرایط حال حاضر کشور از اهمیت زیادی برای مردم و تولیدکنندگان برخوردار است، آغاز کرده بود، برای نظارت بر روند ترخیص این کالاها از گمرکات کشور به هرمزگان رفته است.

وزیر صمت که در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید این استان سخن می گفت، با تاکید بر اهمیت ترخیص هرچه سریعتر این کالاها، اظهار داشت:
شخصاً بر روند کار نظارت می‌کنم و تاکنون از ۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تن کالای اساسی معطل مانده در گمرک‌ها، ۸۰۰ هزار تن آن، ترخیص و روانه بازار شده است.

 

وی در ادامه با اعلام ترخیص ۳۵ هزار تن برنج از گمرکات کشور گفت:

اقلامی را که صاحبان آن‌ها به ترخیص تمایل نداشته باشند، تحویل سازمان اموال تملیکی و به مزایده می‌گذارد.

 

*** تسهیل روند صادرات و تامین مواد اولیه کارخانجات

 

وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه با بیان اینکه در این راستا جلسات مختلفی برگزار شد و پیگیری‌های زیادی داشتیم که نتیجه آن تصویب مصوبه تسریع در ترخیص کالاهای رسوبی و مانده در گمرکات کشور بوده است، گفت:

با همکاری گمرک و‌ دستگاه های ذیربط از ۸.۳ کالاهای رسوبی در گمرکات ۸۰۰ هزار تن کالاهای اساسی و ۴۰۰ هزار تن مواد اولیه گمرکات ترخیص شده است.

 

رزم حسینی در ادامه با تاکید بر اینکه به دنبال تسهیل روند صادرات و تامین مواد اولیه کارخانجات هستیم، تصریح کرد:
به دنبال تسهیل روند صادرات و تامین مواد اولیه کارخانجات هستیم و با تصمیمات جدید در شش ماهه دوم شاهد افزایش صادرات و تامین بیشتر مواد اولیه کارخانجات هستیم.

 

*** سفر وزیر صمت به استان هرمزگان

 

به گزارش خبرگزاری سروش، وزیر صنعت در ادامه برنامه‌های سفر دو روزه به استان هرمزگان، به همراه استاندار و جمعی از معاونین وزارت صنعت، مدیران گمرک جمهوری اسلامی و دستگاه‌های نظارتی به صورت هوایی و زمینی از بندر شهید رجایی بازدید کرد.

وی در این بازدید، به‌ صورت میدانی روند ترخیص کالاهای اساسی و مواد اولیه کارخانجات از این بندر و انجام فرآیندهای گمرکی را ارزیابی کرد.

همچنین رزم حسینی در جلسه‌ای با حضور مدیران دستگاه‌های مربوطه، مشکلات و موانع ترخیص کالاهای‌اساسی و مواد اولیه تولید از بنادر و گمرکات را بررسی می‌کند

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

18 − یک =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول