کد خبر:127643
پ
حنیفی
معاون نظارت بانک مرکزی:

بازگشت ۱۰ هزار میلیارد از پول‌های پرداخت شده به مؤسسات مالی و اعتباری غیر مجاز

معاون نظارت بانک مرکزی از بازگشت ۱۰ هزار میلیارد از پول‌های پرداخت شده به مؤسسات مالی و اعتباری غیر مجاز خبر داد.

معاون نظارت بانک مرکزی از بازگشت ۱۰ هزار میلیارد از پول‌های پرداخت شده به مؤسسات مالی و اعتباری غیر مجاز خبر داد.

 

*** تعاونی‌های اعتباری غیرمجاز ۸ میلیون نفر را درگیر خود کرد

 

به گزارش خبرگزاری سروش، فرهاد حنیفی با بیان این که مجموع تعاونی‌های اعتباری غیرمجاز حدود ۸ میلیون نفر از مردم را درگیر خودشان کرده بودند اظهار داشت:
در جلسه شورای سران کشور و بانک مرکزی مساعدت شد، که مسائل مردم تا حد زیادی رفع رجوع شود و قرار شد، پیگیری شود، اموالی که از این تعاونی‌ها وجود دارد، ضبط شده و صرف بدهی‌های آنها شود.

تخلفاتی در این شرکت‌های تعاونی غیر مجاز صورت گرفته، اما این تعاونی‌‌ها دارای پرسنل، شعب، دارایی‌ها و تسهیلاتی که به متقاضیان داده‌اند، هستند و قرار شد، بخش مهمی از بدهی‌های آنها از این محل تأمین شود و در حال حاضر بالای ۹۹ درصد از سپرده‌گذاران در این تعاونی‌ها سپرده خودشان را دریافت کرده‌اند و فقط سپرده‌های کلان مانده است.

در مواردی که خود تعاونی‌‌های اعتباری اموالی خوب داشته و شناسایی شده‌اند، حتی برای سپرده‌گذاران بزرگ هم در چارچوب تهاتر با اموال سعی شده است، پرداخت‌هایی صورت بگیرد و پیشرفت‌های خوبی در این زمینه انجام شده است که در حال پیگیری است.

همین جا لازم می‌دانم از کمکی که قوه قضاییه انجام داده و از تشکیل هیأت تصفیه حاکمیتی تشکر کنم و اینها کمک می‌کنند تا موضوع به سرانجام برسد.

 

*** تعیین تکلیف موسسات مالی اعتباری

 

وی همچنین در مورد اینکه آیا مؤسسات مالی اعتباری غیرمجاز همچنین مجموعه کاسپین قرار است تبدیل به بانک شوند، گفت:

هر کدام از مؤسسات اعتباری و مالی در مراجع مختلف قرار دارند از جمله در کمیته منتخب سران، مرجع کمیته تخصصی اصلاح نظام بانکی و هر کدام برای‌شان سرنوشتی مشخص شده که در آن چارچوب حرکت می‌کنند.

عمده مؤسسات مالی اعتباری غیرمجاز بحث انحلال دارند، اما برای برخی هم مواردی دیگری تصویب شده که آنها هم در جریان تصمیم‌گیری است، به مرور که به نتیجه برسد، به اطلاع مردم می‌رسد.

 

*** بازگشت ۱۰ هزار میلیارد تومان به بیت المال

 

به گزارش خبرگزاری سروش، معاون نظارت بانک مرکزی در پایان پیرامون اینکه چقدر از منابع بیت‌المال و بانک مرکزی برای مؤسسات مالی و اعتباری غیر مجاز و افرادی که قانون را رعایت نکرده بودند پرداخت شده است، گفت:
در مجموع حدود ۲۰ هزار میلیارد تومان برای مؤسسات مالی و اعتباری غیر مجاز دادیم که اکنون بالای ۱۰ هزار میلیارد تومان از این منابع به بیت‌ المال برگشت داده است.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × 3 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول