کد خبر:127726
پ
شاخص بورس
خبرگزاری سروش گزارش می‌دهد:

آغاز بازارگردانی ۶ شرکت فرابورس از ۱ آذر

عملیات بازارگردانی سهام ۶ نماد فرابورسی از یکم آذر، آغاز می‌شود.

عملیات بازارگردانی سهام ۶ نماد فرابورسی از یکم آذر، آغاز می‌شود.

 

*** بازارگردانی ۶ شرکت فرابورس

 

به گزارش خبرگزاری سروش، پیرو مجوز فعالیت و درخواست صندوق سرمایه‌‍گذاری اختصاصی بازارگر دانی اندیشه زرین پاسارگاد مبنی بر بازار گردانی در نمادهای اتکای، میدکو، بپاس قابل معامله در بازارهای اول فرابورس، بازارگردانی در این نمادها با استفاده از روش مبتنی بر حراج از یکم آذر آغاز می‌شود.

بازار گردانی سهام شرکت پاکدیس در نماد غدیس قابل معامله در بازار اول فرابورس نیز با استفاده از روش مبتنی بر حراج توسط صندوق سرمایه‌گذاری اختصاصی بازارگردانی سینا بهگزین مبنی از یکم آذر ماه شروع می‌شود.
پیرو مجوز فعالیت و درخواست تامین سرمایه بانک مسکن مبنی بر بازارگردانی در نماد بالاس قابل معامله در بازار اول فرابورس و درخواست صندوق سرمایه‌گذاری اختصاصی بازارگردانی سپهر بازار سرمایه مبنی بر بازارگردانی سهام شرکت کشتیرانی دریای خزر در نماد حخزر قابل معامله در بازار دوم فرابورس، بازارگردانی در این دو نماد هم با استفاده از روش مبتنی بر حراج از نخستین روز آذرماه آغاز می‌شود.
شایان ذکر است در حالی از ۱۰ مهرماه سال جاری تمامی شرکت‌های بورسی و تا ۱۵ ماه جاری شرکت‌های حاضر در فرابورس ملزم به معرفی بازارگردان شدند که به گفته مدیر نظارت بر ناشران بورس، همه ناشران پذیرفته شده در بورس موظفند برای انعقاد قرارداد بازار گردانی و معرفی بازارگردان به بورس اوراق بهادار تهران یا فرابورس ایران اقدام کنند.
 
 

*** جرایم متخلفان 

 
 
به گزارش خبرگزاری سروش، بر این اساس در صورت اجرا نکردن این ابلاغیه، ناشران متخلف محسوب و جرایم برای آنان در نظر گرفته می‌شود که این جرایم و ضمانت اجرایی شامل تذکر، اخطار، محدودیت موقت یا دائم در دسترسی به سامانه معاملات، تعلیق یا لغو مجوزهای صادره توسط سازمان، محرومیت دریافت خدمات از ارکان بازار سرمایه برای مدت معین، جریمه نقدی، محرومیت از تصدی در هیئت مدیره اشخاص تحت نظارت، سلب صلاحیت و لغو پذیرش می‌شود.
 
 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست − هشت =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول