کد خبر:127737
پ
شهرداری
مدیرکل درآمد شهرداری تهران:

درآمد ٢١٨ میلیارد تومانی شهرداری از عوارض شهروندان

مدیرکل درآمد شهرداری تهران از درآمد ۲۱۸ میلیارد تومانی شهرداری تهران از محل پرداخت عوارض شهروندان خبر داد.

مدیرکل درآمد شهرداری تهران از درآمد ۲۱۸ میلیارد تومانی شهرداری تهران از محل پرداخت عوارض شهروندان خبر داد.

 

*** برگزاری مراسم قرعه کشی

 

به گزارش خبرگزاری سروش، عرب با بیان اینکه قرار بود مراسم قرعه کشی جوایز خوش حسابی شهرداری تهران در برج میلاد و گسترده‌تر برگزار شود، اظهار داشت:

متاسفانه با توجه شرایط امروزی و لزوم رعایت محدودیت‌ها و شیوه‌نامه‌های ویروس کرونا، وادار شدیم این مراسم را که یکبار به تعویق افتاد، به صورت یک مراسم کوچک برگزار کنیم.
 
 

*** بسته محرک اقتصادی

 
 
وی به مصوبات شورای شهر تهران در بسته محرک اقتصادی اشاره کرد و افزود:
به استناد مصوبه بسته محرک در شرایط سخت اقتصادی و نیز در شرایط بحرانی ناشی از گسترش ویروس کرونا، به پرداخت‌کنندگان خوش حساب عوارض پایدار شهرداری تهران که تا پایان مرداد ماه سال جاری نسبت به تسویه بدهی ملک و خودروی خود اقدام کنند، به قید قرعه جوایزی ارزنده اهدا شود.
 
 
*** جزییات قرعه‌کشی و جوایز با ابلاغ دستورالعمل شهردار تهران
 
 
مدیرکل درآمد شهرداری تهران با بیان اینکه جزییات قرعه‌کشی و جوایز با ابلاغ دستورالعمل شهردار تهران معین شد، بیان کرد:
بنابر این ابلاغیه مقرر شد اولویت درباره جوایزی  که از ظرفیت ها و پتانسیل شهرداری مانند استفاده از مراکز تفریحی‌ ‌و ورزشی شهرداری به دست می آید، باشد.
 
 

*** کارت شهروندی

 
 
عرب به کارت شهروندی اشاره کرد و گفت:
در گذشته برخی اقدامات و صحبت‌هایی درباره ایجاد کارت شهروندی شده بود اما اکنون به نوعی پایه این کار با اطلاعات قبلی در قالب تهران من گذاشته شده است.
در واقع تهران من سبب شد تا بانک اطلاعات نسبتا قابل قبولی داشته باشیم.
درباره عوارض هم  بعد از هماهنگی با سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران (فاوا)  توانستیم ‌به جمع بندی لازم برسیم و نهایتا با حجمی از مودیان روبرو شدیم، البته جوایز به مودیان پرداخت می‌شود که به صورت غیر حضوری عوارض خود را پرداخت کردند.
در بخش خورد بیشترین استقبال انجام شد به طوری که ۱۶۷ هزار و ۴۸۶ صاحب خودرو عوارض خود را پرداخت کردند که  از این تعداد،۲۱ هزار خودرو تاکسی بود،  این میزان شرایط در صورتی است که در مدت مشابه پارسال عوارض  ۲۹ هزار خودرو پرداخت شده بود.
 
 

*** درآمد شهرداری از عوارض خودرو

 
 
وی از درآمد ۴۰ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومانی شهرداری در بخش عوارض خودرو خبر داد و افزود:
استفاده از سامانه تهران من و ایجاد بستری مانند کیف پول شهروندی برای پرداخت عوارض سبب شده تا شهرداری ارتباط مستقیم با شهروندان داشته باشند.
در بخش عوارض نوسازی ۱۱ هزار و ۴۸۳ نفر به مبلغ ۱۱۶ میلیارد تومان (از ابتدای سال)، عوارض کسب و پیشه ۲ هزار و ۵۶۸ نفر به مبلغ ۳۳ میلیارد تومان، عوارض پسماند مسکونی ۱۰ هزار و ۳۳۵ نفر به مبلغ ۳۵ میلیارد تومان و در بخش عوارض پسماند غیرمسکونی ۲ هزار و ۲۶۶ نفر  به مبلغ  ۳۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان پرداخت کرده‌اند.
 
 
*** درآمد وصولی شهرداری از بخش عوارض
 
 
عرب کل درآمد وصولی شهرداری از بخش عوارض را ۲۱۸ میلیارد تومان عنوان کرد و بیان کرد:
پرداختی‌های عوارض از نظر تعداد قبض ها و مراجعه به دلیل مکانیزم‌های کنترلی و هماهنگی شهرداری با سایر دستگاه‌ها کاهش داشته است.
شورای شهر اجازه ۱۰ میلیارد تومانی برای اعتبار جوایز داده بود اما سعی کردیم از ۷ میلیارد تومان استفاده کنیم که به صورت شارژ کارت در سامانه تهران من قرار دارد.
 
 
*** برنامه های آینده شهرداری تهران در بخش پرداخت
 
 
به گزارش خبرگزاری سروش، مدیرکل درآمد شهرداری تهران در پایان به برنامه‌های آینده در بخش پرداخت‌ها اشاره کرد و اظهار داشت:
به زودی کلیه مراحل مفاصا حساب از زمان ثبت درخواست تا دریافت به صورت غیر حضوری در سامانه تهران من فراهم می شود.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

18 − 13 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول