کد خبر:127747
پ
راه و شهرسازی
وزیر راه و شهرسازی:

افزایش ۵۰ درصدی حجم آزادراه‌های کلیدی/ وضعیت فرودگاه‌های کشور

وزیر راه و شهرسازی از افزایش ۵۰ درصدی حجم آزادراه‌های کلیدی خبر داد.

وزیر راه و شهرسازی از افزایش ۵۰ درصدی حجم آزادراه‌های کلیدی خبر داد.

 

*** افزایش حجم آزادراه‌های کلیدی

 

به گزارش خبرگزاری سروش، محمد اسلامی در آیین افتتاحیه ویدئوکنفرانسی پروژه‌های وزارت راه و شهرسازی که با رئیس‌جمهوری برگزار شد، اظهار داشت:

طبق تدابیر دولت یازدهم و دوازدهم و اهمیتی که برای توسعه زیرساخت‌ها قائل است حجم، نوع و تعداد پروژه‌های عمرانی در سطح کشور به صورت گسترده فعال است و برای ارتقای شاخص زیرساخت‌های حمل و نقل گام‌های موثری برداشته شده است.
حجم آزادراه‌های کشور به خصوص آزادراه‌های کلیدی و مسیرهای ترانزیتی و کریدوری تا پایان دولت بیش از ۵۰ درصد افزایش خواهد یافت، یعنی از دو هزار و ۱۰۰ کیلومتر آزادراه به حدود سه هزار و ۲۰۰ کیلومتر خواهد رسید و در ماه‌های آینده نیز سایر پروژه‌های آزادراهی افتتاح می‌شود.
 
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به افتتاح آزادراه اصفهان به جنوب، گفت:
وقتی آزادراه به اصفهان می‌رسید برای ادامه راه به سمت جنوب و توزیع ترافیک در آن نقطه، کامیون‌ها و خودروهایی که عبور می‌کردند، حداقل یک ساعت و نیم در ترافیک می‌ماندند که با افتتاح این قطعه ۱۰۰ کیلومتری گره‌های ترافیکی، صرف وقت و مصرف سوخت اضافه از بین می‌رود.
 
 

*** افتتاح بزرگ‌راه

 
 
اسلامی درباره افتتاح بزرگ‌راه‌ها، گفت:
هر جا که ترافیک‌های ما در جاده‌ها از ۲۵۰ خودرو عبور کند باید باند دوم ایجاد کنیم و این نهضت در این دوره ‌برقرار شده است و برای گسترش بزرگراه‌ها که کاهش حوادث از پیامد آن است از ۱۲ هزار کیلومتر در دولت یازدهم امروز به ۱۸ هزار کیلومتر رسیده است.
 
وی در ادامه افزود: امروز ۹۷ کیلومتر از جاده استان هرمزگان در نوار ساحلی و ۲۴ کیلومتر از جاده کرمان، بزرگراه‌های توسعه یافته است و چنانچه مانعی پیش نیاید تا پایان دولت دوازدهم ۱۸ هزار کیلومتر بزرگراه‌های کشور به ۲۰ هزار کیلومتر می‌رسد و پروژه‌ها تکمیل می‌شود.
 
 

*** افتتاح ۱۰ فرودگاه

 
 
وزیر راه با اشاره به افتتاح ۱۰ فرودگاه درباره وضعیت فرودگاه‌های کشور، بیان داشت:
ظرفیت فرودگاه‌ها از در دولت تدبیر و امید از ۵۷ میلیون مسافر در سال به ۷۵ میلیون مسافر در سال رسیده است. طرح فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) ظرفیت جابجایی کشور به ۱۰۰ میلیون خواهد رسید.
در بحث فرودگاه‌ها نکته مهم این است که سیستم‌های ناوبری آسمان ایران را تقویت کردیم و ظرفیت ناوبری ارتقا یافته و در حال گسترش است.
 
وی در ادامه اضافه کرد: حجم رودهای هوایی برای پروازهای عبوری حدود ۴۰ درصد افزایش یافته است و قدرت پذیرش از ۹۰۰ فروند پرواز در روز به حدود ۱۸۰۰ فروند ارتقا یافته و به لحاظ ظرفیت پذیرش برای پروازهای داخلی و عبوری و این امر با توسعه زیرساخت فرودگاه‌ها، باند دوم، پارکینگ هواپیما، احداث ترمینال‌های بین المللی اتفاق افتاده است.
 
 
*** تامین اعتبار برای توسعه بزرگراه‌ها
 
 
به گزارش خبرگزاری سروش، وزیر راه و شهرسازی در پایان ضمن تشکر از تامین اعتبار برای توسعه بزرگراه ها در سواحل جنوبی، اظهار داشت:
نوار ساحلی از خوزستان تا سیستان و بلوچستانیک هزار و ۸۲۸ کیلومتر است و حدود یک هزار و ۳۰ کیلومتر آن در دولت تدبیر و امید به بزرگراه تبدیل شده است و بقیه آن حداکثر ۳۶ ماه دیگر به بزرگراه تبدیل می‌شود و در همین دولت عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

16 − 8 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول