کد خبر:127753
پ
بیگلو
دبیر انجمن سازندگان قطعات خودرو خطاب به وزیر صنعت:

اول مشکل قیمت خودرو را حل کنید/ ضرورت ایجاد تعادل میان قیمت و کیفیت/ کاهش ۳۰ درصدی قیمت خودرو با کاهش قیمت ۴ ماده اولیه تولید داخل

دبیر انجمن سازندگان قطعات خودرو خطاب به وزیر صنعت و با تاکید بر ضرورت ایجاد تعادل میان قیمت و کیفیت در صنعت خودرو، کاهش قیمت ۴ ماده اولیه تولید داخل را راهکار کاهش ۳۰ درصدی قیمت خودرو و تحقق این مهم دانست.

دبیر انجمن سازندگان قطعات خودرو خطاب به وزیر صنعت و با تاکید بر ضرورت ایجاد تعادل میان قیمت و کیفیت در صنعت خودرو، کاهش قیمت ۴ ماده اولیه تولید داخل را راهکار کاهش ۳۰ درصدی قیمت خودرو و تحقق این مهم دانست.

 

*** توصیه و درخواست قطعه‌سازان از وزیر صنعت

 

به گزارش خبرگزاری سروش، به نقل از خبرگزاری صنایع، مازیار بیگلو در گفتگو با خبرنگار این خبرگزاری پیرامون توصیه و درخواست قطعه‌سازان از وزیر صنعت پیرامون صنعت خودرو، اظهار داشت:

توصیه من به وزیر صنعت، معدن و تجارت برای بهبود وضعیت و ساماندهی صنعت قطعه‌سازی و خودروسازی در وهله اول این است که مشکل قیمت خودرو را حل کند.
وقتی مشکل قیمت را مطرح می‌کنیم، افکار به این سمت می رود که قرار است قیمت‌ها افزایش پیدا کند در حالی که انجمن قطعه‌سازی مخالف این امر است.
به دلیل اینکه بتوانیم بازار را حفظ کنیم و جوابگوی تقاضای مردمی باشیم انجام این امر ضروری است.
در شرایط امروز متاسفانه دستمزد و درآمد مردم به نسبت تورم و شرایط بحرانی اقتصادی رشد پیدا نکرده است و باید صنعت خودروسازی و قطعه سازی به سمتی حرکت ‌کند که توان خرید را برای مردم حفظ بکند.
 

*** راهکار کاهش قیمت خودرو

 
دبیر انجمن سازندگان قطعات خودرو در ادامه تصریح کرد:
راحت‌ترین راه کنترل قیمت خودرو این است که وزیر صنعت، مواد اولیه تولید را مدیریت کند.
باید قیمت مواد اولیه مثل فولاد، مس، آلومینیوم و پتروشیمی که عامل عمده قیمت‌گذاری در بخش خودرو است را مدیریت بکند.
این حق مردم است، در جایی که ثروت ملی به آن‌ها به قیمت دلار فروخته می‌شود، اعتراض کنند و درخواست داشته باشند که محصول با قیمت معقول به آنها فروخته شود.
 
بیگلو در ادامه تاکید کرد:
کاهش قیمت مواد اولیه ۴ ماده اصلی فولاد، مس، آلومینیوم ومحصولات پتروشیمی به راحتی می‌تواند تا ۳۰ درصد قیمت خودرو را در درب کارخانه کاهش دهد و این اتفاق باید عملیاتی شود.
الان زمانی هست که این اتفاق باید عملی شود و این موضوع اولین مشکل این حوزه است.
 
*** ایجاد تعادل میان قیمت و کیفیت
 
وی در ادامه درباره عرضه خودرو در بازار نیز، بیان داشت:
دوم اینکه استدعایی از ایشان دارم، تا زمانی که این مشکل اصلی یعنی قیمت خودرو حل نشده پرداختن به مسائل دیگر و ورود به سایر مسائل جز اتلاف وقت، نتیجه دیگری ندارد.
ما زمانی می‌توانیم در مورد کیفیت خودرو صحبت کنیم که اول از همه تعادل کیفی و قیمتی را برقرار کرده باشیم.
در حال حاضر خرید خودرو ۴۰۵ با قیمت ۱۳۰ الی ۱۵۰ میلیون برای هیچکس معقول نیست اما در حقیقت اگر بازار همین خودرو مدیریت شود و قیمت درب کارخانه مدیریت شود، قطعاً توقع مردم نیز نسبت به پولی است که پرداخت خواهند کردند.
با این امر نارضایتی کیفی نیز با تعادل قیمت‌ها، مقداری کاهش پیدا می‌کند.
در این شرایط ورود کردن به مسائلی مثل واردات خودرو و کیفیت خودرو فقط داغ مردم را تازه می‌کند.
 
 

*** صنعت قطعه‌سازی را سودده کنیم

 
 
به گزارش خبرگزاری سروش، دبیر انجمن سازندگان قطعات خودرو در پایان اظهارت خود پیرامون مدیریت قیمت خودرو اظهار داشت:
علاوه بر مدیریت قیمت‌خودرو باید به سمتی برویم که تولید را افزایش دهیم.
در عین حال باید صنعت قطعه‌سازی را به عنوان بخش خصوصی، سودده کنیم تا جایی که بتوانیم صادرات را توسعه دهیم تا از محل همه اینها، نه تنها اشتغال افزایش پیدا کند بلکه ارزآوری نیز تقویت ‌شود و در نتیجه، شرایط اقتصادی را در حد توان، بهبود ببخشیم.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

15 − 2 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول