کد خبر:127756
پ
اکبرپور
مدیرکل گمرک شهید رجایی:

ترخیص ۳۴۲ هزار تن کالاهای اساسی از بندر شید رجایی

مدیرکل گمرک شهید رجایی، حجم کالاهای اساسی وارد شده از طریق این گمرک را از ۱۱ آبان ماه سال ۹۹ بیش از ۳۴۲ هزار تن اعلام کرد.

مدیرکل گمرک شهید رجایی، حجم کالاهای اساسی وارد شده از طریق این گمرک را از ۱۱ آبان ماه سال ۹۹ بیش از ۳۴۲ هزار تن اعلام کرد.

 

*** حجم کالاهای اساسی وارده

 

به گزارش خبرگزاری سروش، ابوالفضل اکبرپور از تسریع در روند ترخیص کالاهای اساسی، پیرو بخشنامه دولت خبر داد و گفت:

پس از ابلاغ بخشنامه دولت در این خصوص گمرکات استان هرمزگان به صورت شبانه روزی خدمات ترخیص کالاهای اساسی را ارائه می‌دهند.

 

ناظر گمرکات استان هرمزگان حجم کالاهای اساسی وارده از این گمرک را از تاریخ ۱۱ آبان ماه سال جاری بیش از ۳۴۲هزار تن اعلام کرد و افزود:

گمرک همواره آماده است، برای رفع مایحتاج‌اساسی مردم و همچنین مواد اولیه واحدهای تولیدی تمام توان خود را برای انجام تشریفات قانونی ترخیص کالاهای مذکور به کار گیرد.

 

*** اخذ مجوزهای قانونی در مورد ترخیص کالا

 

به گزارش خبرگزاری سروش، مدیرکل گمرک شهید رجایی در پایان با بیان اینکه برای ترخیص کالا نیاز به اخذ مجوزهای دستگاه‌های همجوار است، اظهار کرد:

گمرک به عنوان مجری قانون موظف به اخذ مجوزهای قانونی در مورد ترخیص کالا بوده و اگر گاهی کالایی دچار ماندگاری و رسوب شد علل آن به دستگاه‌های همجوار بر می‌گردد که ممکن است برای صدور مجوز کالایی به مشکل بر می‌خورد و یا تعلل ورزیدن صاحبان کالا برای ترخیص کالای خود علت آن است.

از تاریخ ابلاغ مصوبه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت گمرک با تمام توان خود در حوزه‌های عملیاتی به صورت شبانه روزی در فرایند ترخیص تمام محموله‌های مرتبط با مصوبه اخیر اقدام لازم را معمول نموده و هیچ گونه وقفه و ایستایی از جانب گمرک وجود ندارد.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست − 7 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول