اخبار برگزیده

کد خبر:127788
پ
یزدان+سیف
مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران:

واردات گندم توسط بخش خصوصی کذب است

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران، واردات گندم توسط بخش خصوصی  را تکذیب کرد.مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران، واردات گندم توسط بخش خصوصی  را تکذیب کرد.

 مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران، واردات گندم توسط بخش خصوصی  را تکذیب کرد.

 

*** تکذیب صدور مجوز برای واردات گندم توسط بخش خصوصی

 

به گزارش خبرگزاری سروش، یزدان سیف در خصوص انتشار فیلمی در فضای مجازی مبنی صدور مجوز جهت واردات گندم توسط جریانات سیاسی، اظهار داشت: 

ضمن دعوت همگان به تقوای الهی و اخلاق اسلامی، خدمت مردم شریف ایران می‌رسانم که از سال ۱۳۹۵ تا به امروز، واردات هر گونه گندم توسط  بخش خصوصی ممنوع بوده است
 
مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران در پایان ضمن تکذیب فیلم منتشر شده، تاکید کرد:
در سال‌های اخیر که در سال‌های ۹۸ و ۹۹ است ضمن اقدامات انجام شده به منظور تکمیل ذخایر استراتژیک و بالا بردن ضریب امنیت غذایی کشور نسبت به واردات گندم، صرفا توسط بخش دولتی بوده  و هیچ بخش خصوصی نسبت به واردات‌گندم اقدام نکرده و خبر منتشر شده کاملا کذب است.
 
 

*** افزایش ذخایر استراتژیک‌گندم

 
 
به گزارش خبرگزاری سروش ، میزان مصرف سرانه‌گندم در کشور ۱۳۵ کیلوگرم برای هر نفر است که با احتساب کل جمعیت کشور، این میزان حدود ۱۱ میلیون تن برآورد می­‌شود، در کنار این میزان گندم، ذخایر استراتژیک هم قرار دارد.
ذخایر استراتژیک در همه کشورها وجود دارد و برای زمان­‌های خاص همچون مواقع بحرانی یا اتفاقات پیش‌بینی نشده در نظر گرفته می­‌شود.
در ایران نیز میزان ذخایر استراتژیک‌گندم تا فروردین ماه سال جاری ۳ میلیون تن بود که بعد از این زمان، شورای عالی امنیت ملی این میزان را افزایش داد و دولت را موظف به نگهداری ۵ میلیون تن گندم کرد.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

6 + 4 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول