کد خبر:127801
پ
نهاده‌های دامی
خبرگزاری سروش گزارش می‌دهد:

کاهش ۱۰ درصدی حجم واردات نهاده‌های دامی در هفت ماهه سال ۹۹

در هفت ماهه سال ۹۹ بیش از ۸٫۵ میلیون تن نهاده‌های دامی وارد کشور شده است که در مقایسه با واردات بیش از ۹٫۵ میلیون تنی این اقلام در دوره مشابه سال ۹۸ کاهش وزنی ۱۰ درصدی را نشان می‌دهد.

در هفت ماهه سال ۹۹ بیش از ۸٫۵ میلیون تن نهاده‌های دامی وارد کشور شده است که در مقایسه با واردات بیش از ۹٫۵ میلیون تنی این اقلام در دوره مشابه سال ۹۸ کاهش وزنی ۱۰ درصدی را نشان می‌دهد.

 

*** کاهش ۱۰ درصدی حجم واردات نهاده‌های دامی

 

به گزارش خبرگزاری سروش، ارزش مجموع واردات نهاده‌های دامی در هفت ماهه سال جاری دو میلیارد و ۳۷۷ میلیون و ۵۰۲ هزار و ۶۵۵ دلار است که در مقایسه با ارزش دو میلیارد و ۹۰۳ میلیون و ۹۹۰ هزار دلاری واردات نهاده‌های دامی در دوره مشابه سال پیش کاهش ۱۸ درصدی را نشان می‌دهد.

لازم به ذکر است، در هفت ماهه سال جاری ۸ میلیون و ۵۲۹ هزار و ۵۵۸ تن نهاده های دامی وارد کشور شده است که در مقایسه با واردات ۹ میلیون و ۵۲۰ هزار و ۷۹۰ تنی نهاده های دامی در دوره مشابه سال ۹۸ کاهش وزنی ۱۰ درصدی را نشان می‌دهد.
براساس این گزارش، طی هفت ماهه ابتدایی سال جاری پنج میلیون و ۸۴۹ هزار و ۸۰۹ تن ذرت به ارزش یک میلیارد و ۴۱۲ میلیون و ۷۰۷ هزار و ۴۳۲ دلار وارد کشور شده است.
مقایسه این آمار با واردات چهار میلیون و ۸۶۹ هزار و ۴۶۰ تنی ذرت به ارزش یک میلیارد و ۲۰۶ میلیون و ۷۶۰ هزار دلاری ذرت در دوره مشابه سال ۹۸ نشان می‌دهد واردات این محصول به لحاظ وزنی رشد ۲۰ درصدی و به لحاظ ارزشی رشد ۱۷ درصدی را تجربه کرده است.
در هفت ماهه سال جاری یک میلیون و ۹۷ هزار و ۷۰۹ تن جو به ارزش ۲۶۸ میلیون و ۲۷۱ هزار و ۱۷۳ دلار وارد کشور شده است که در مقایسه با واردات یک میلیون و ۸۴۰ هزار و ۴۴۰ تنی این محصول به ارزش ۴۷۶ میلیون و ۹۳۰ هزار دلار در دوره مشابه گذشته رشد وزنی منفی ۴۰ درصدی و رشد ارزشی منفی ۴۴ درصدی را نشان می دهد.
 
 

*** رشد منفی ۴۴ درصدی واردات کنجاله سویا از لحاظ وزنی

 
 
به گزارش خبرگزاری سروش، در بازه زمانی مورد نظر در این گزارش، ۶۳۲ هزار و ۱۵۰ تن کنجاله سویا به ارزش ۲۵۸ میلیون و ۷۷۳ هزار و ۲۰ دلار وارد کشور شده است که در مقایسه با واردات یک میلیون و ۱۲۷ هزار و ۵۸۰ تنی کنجاله سویا به ارزش ۴۹۴ میلیون و ۳۹۰ هزار دلار در دوره مشابه سال ۹۸ به لحاظ وزنی رشد منفی ۴۴ درصدی و به لحاظ ارزشی رشد منفی ۴۸ درصدی را نشان می دهد.
لازم به ذکر است، در هفت ماهه ابتدایی سال جاری ۹۴۹ هزار و ۸۴۰ تن دانه سویا به ارزش ۴۳۷ میلیون و ۷۵۱ هزار و ۳۰ دلار وارد کشور شده است که در مقایسه با واردات یک میلیون و ۶۸۳ هزار و ۳۱۰ تنی این محصول به ارزش ۷۲۵ میلیون و ۹۱۰ هزار دلاری این محصول در دوره مشابه سال ۹۸ به لحاظ وزنی رشد منفی ۴۴ درصدی و به لحاظ ارزشی رشد منفی ۴۰ درصدی را نشان می‌دهد.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار + 20 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول