کد خبر:127840
پ
لوازم خانگی
خبرگزاری سروش گزارش می‌دهد:

علت توقف ترخیص ۴۲۰ کانتینر لوازم خانگی بوش مشخص شد

معاونت حقوقی و نظارت گمرک ایران در اطلاعیه‌ای اقدامات این معاونت را در خصوص جلوگیری از ترخیص ۴۲۰ کانتینر لوازم خانگی بوش تشریح کرد.

معاونت حقوقی و نظارت گمرک ایران در اطلاعیه‌ای اقدامات این معاونت را در خصوص جلوگیری از ترخیص ۴۲۰ کانتینر لوازم خانگی بوش تشریح کرد.

 

*** علل توقف لوازم خانگی بوش

 

به گزارش خبرگزاری سروش، معاونت حقوقی گمرک در خصوص جلوگیری از ترخیص ۴۲۰ کانتینر لوازم خانگی بوش اطلاعیه صادر کرد.

 

در این اطلاعیه آمده است:

با اقدامات حقوقی گمرک حکم بدوی دیوان در خصوص لزوم‌ ترخیص ۴۲۰ کانتینر لوازم خانگی بوش نقص و ترخیص ۴۲۰ کانتینر کالای مصرفی گروه چهار متوقف شد.

با پیگیری‌های حقوقی گمرک‌ جمهوری اسلامی ایران و پس از وصول رای بدوی با بررسی موضوع در دفتر حقوقی گمرک با همکاری حوزه معاونت امور گمرکی و گمرکات استان هرمزگان در راستای جلوگیری از تضییع حقوق تولیدکنندگان و دولت، اقدامات حقوقی مناسب انجام و‌ پس از صدور دادنامه بدوی مبنی بر الزام به ترخیص کالا در شعبه بدوی دیوان عدالت نسبت به تنظیم دادخواست تجدیدنظر و اعتراض به دادنامه بدوی اقدام که با پیگیری‌های به عمل آمده، نهایتا حکم دادگاه بدوی در مرجع تجدید نظر دیوان عدالت نقص گردید و با این حکم روند ترخیص محموله موصوف متوقف گردید.

لذا در پرونده امر گمرک با رصد حقوقی به موقع پرونده و تبیین موضوع برای مرجع محترم تجدیدنظر دیوان عدالت از تایید حکم بدوی جلوگیری به عمل آمد.

در سال جاری که بنام سال جهش تولید نامگذاری شده است، گمرک همواره و بیش از گذشته در خدمت تولید و خادمین بخش تولید خواهد بود.

 

*** قدرانی از تمام ارکان‌های وابسته

 

به گزارش خبرگزاری سروش، در پایان این اطلاعیه، آورده‌اند:

لازم است از دیوان عدالت بویژه مرجع تجدید نظر و ناظر، مدیریت و حوزه معاونت فنی و امور گمرکی گمرک ایران، همکاران گمرکات استان هرمزگان و گمرک شهید رجایی بندر عباس و سایر مراجع نظارتی که همکاری تنگاتنگی داشتند تشکر و قدردانی نمائیم و از رسانه‌ها نیز بابت شفاف‌سازی و انعکاس موضوع سپاسگزاریم.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 − نه =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول