کد خبر:127870
پ
تابش
رییس سازمان حمایت:

ارسال بیش از یک هزار پرونده تخلف قاچاق به تعزیرات در مهرماه ۹۹

رییس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان از ارسال بیش از یک هزار پرونده تخلف قاچاق به تعزیرات در مهرماه ۹۹ خبر داد.

رییس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان از ارسال بیش از یک هزار پرونده تخلف قاچاق به تعزیرات در مهرماه ۹۹ خبر داد.

 

*** ارسال پرونده متخلفان قاچاق به تعزیرات حکومتی

 

به گزارش خبرگزاری سروش، عباس تابش گزارشی از اهم فعالیت‌ها و عملکرد سازمان حمایت و سازمان‌های صنعت استان‌ها در راستای اجرای طرح مبارزه با قاچاق کالا درسطح عرضه در مهرماه سال ۹۹ ارائه کرد و اظهار داشت:

یک هزار و ۳۵ مورد پرونده تخلف صنفی در راستای اجرای این طرح تشکیل شده است.

در این بازه زمانی کارشناسان این سازمان و بازرسان سازمان صنعت استان‌ها با بهره‌گیری از تمام امکانات و ظرفیت موجود در امر بازرسی، ضمن بازرسی از ۴۱ هزار و ۶۲ مورد از مراکز خرد و کلان درسطح عرضه، برای بیش از یک هزار واحد صنفی متخلف از این ناحیه تشکیل پرونده داده و جهت سیر مراحل قانونی ، پرونده های متشکله در اختیار شعب تعزیرات حکومتی استان‌ها قرار گرفتند.

 

تابش میانگین ارزش هر پرونده را ۵۸۹ میلیون ریال برآورد کرد و افزود:

طرح مبارزه با کالای قاچاق در سطح عرضه به وسیله بازرسان، هدفمند، مستمر و به لحاظ اولویت ادامه خواهد داشت.

در این بازه زمانی، استان تهران با بیش از ۷ هزار مورد بازرسی و استان سیستان و بلوچستان با ۳۵۵ مورد تشکیل پرونده و ۱۸۶ میلیارد ریال ارزش کالای قاچاق مکشوفه ، بالاترین عملکرد را در بین استان‌ها داشته‌اند.

 

معاون وزیر صنعت درباره آخرین آمار کالاهای قاچاق مکشوفه، خاطرنشان کرد:

طی این مدت، بیشترین ارزش ریالی را به ترتیب مواد خوراکی و محصولات صنایع غذایی با ۵/۲۰۷ میلیارد ریال، کالای قاچاق موضوع تبصره (۴) الحاقی ماده (۱۸) قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارزبا ۴/۱۷۰ میلیارد ریال و سوخت‌ها و روغن‌های معدنی با ۲/۱۰۵ میلیارد ریال به خود اختصاص داده‌اند این در حالی است که لوازم یدکی با ۹/۲۸ میلیارد ریال و غلات با ۲۷ میلیارد ریال در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

 

*** ثبت موجودی کالا در سامانه جامع انبارها

 

وی در خصوص ثبت کلیه موجودی کالاها در سامانه جامع انبارها تاکید و به صراحت اعلام کرد:

همه اشخاص حقیقی و حقوقی مکلّف و موظف به ثبت موجودی کالای خود در این سامانه می‌باشند، در غیر این صورت، در صورت هر گونه گزارش و یا بازرسی، بعنوان کالای قاچاق و احتکار محسوب شده و حسب قانون با متخلفین برخورد می‌شود.

 

*** سامانه ۱۲۴

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رییس سازمان حمایت در پایان از تلفن ۱۲۴ این سازمان نیز به عنوان مجموعه‌ای منسجم برای دریافت لحظه‌ای و یکپارچه شکایات، انتقادات و پیشنهادهای مردمی نام برد و از هموطنان خواست، در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا نگهداری و جابجایی مشکوک کالا ، مراتب را سریعا با آن در میان گذاشته و اطلاع رسانی نمایند.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × سه =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول