کد خبر:127910
پ
محمودزاده
معاون وزیر راه‌ و شهرسازی:

سامانه اطلاعات قیمت مسکن در کل کشور به زودی رونمایی می‌شود

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه‌ و شهرسازی از رونمایی از سامانه اطلاعات قیمت مسکن در کل کشور در آینده نزدیک خبر داد.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه‌ و شهرسازی از رونمایی از سامانه اطلاعات قیمت مسکن در کل کشور در آینده نزدیک خبر داد.

 

*** نحوه استفاده از سامانه املاک و اسکان

 

به گزارش خبرگزاری سروش، محمود محمودزاده با بیان اینکه جلسه‌ای با مدیران سازمان امور مالیاتی در رابطه با موضوعات فنی سامانه املاک و اسکان و نحوه استفاده از این سامانه به صورت کامل برگزار شد، اظهار کرد:

هم اکنون این سامانه هیچ مشکلی ندارد و هر زمان سازمان امور مالیاتی اطلاعاتی در رابطه با خانه‌های خالی نیاز داشته باشد، می‌تواند از طریق این سامانه به دست بیاورد.

سامانه املاک و اسکان به صورت کامل در حال اجرا است و پیامک‌ها در رابطه با خانه‌های خالی به صورت کامل و همواره ارسال می‌شوند.

 

*** مسکن خبرنگاران

 

وی درباره آخرین وضعیت مسکن خبرنگاران، تصریح کرد:

وزارت راه‌وشهرسازی و معاونت مسکن و ساختمان در این خصوص اعلام آمادگی کرده است و وزارت ارشاد باید فهرست اسامی و اطلاعات را در اختیار وزارت راه‌وشهرسازی قرار دهد و پس از بررسی و تعیین اراضی محاسبات انجام می‌شود.

 

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه‌ و شهرسازی با بیان اینکه وزارت ارشاد باید فهرست افراد و خبرنگارانی را که تحت پوشش آنها قرار دارند به ما اعلام کنند، گفت:

پیش نویس تفاهم‌نامه ساخت مسکن برای خبرنگاران به امضا رسیده و آماده دریافت تعداد افراد تحت پوشش هر استان و هر شهر از سوی وزارت ارشاد هستیم.

پیش نویس تفاهم‌نامه ساخت مسکن برای خبرنگاران در قالب طرح اقدام ملی را برای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی فرستادیم و آنان هم نظرات خود را اعلام کردند.

ما آماده‌ایم تا وزارت ارشاد تعداد نفرات تحت پوشش در هر استان و شهر را اعلام کند و ما در حد توانی که در تامین زمین داریم مساعدت لازم را انجام می‌دهیم.

 

*** رونمایی از سامانه اطلاعات قیمت مسکن

 

به گزارش خبرگزاری سروش، معاون مسکن و ساختمان وزیر راه‌ و شهرسازی در پایان با اشاره به اینکه اطلاعات جامع و کاملی در رابطه با قیمت مسکن در تمامی نقاط کشور توسط وزارت راه ‌و شهرسازی تهیه شده است، اظهار کرد:

اطلاعات و آماری که بانک مرکزی هر ماه منتشر می‌کند تنها مربوط به استان تهران و برخی از مناطق آن بوده است.

به اعتقاد وزارت راه ‌و شهرسازی با توجه به آنکه آماری که بانک مرکزی منتشر می‌کند تنها مربوط به یک یا چند منطقه بوده است، این موضوع ممکن است باعث ایجاد مشکلات و نگرانی مردم شود.

این آمار خود باعث ایجاد التهاب و افزایش قیمت حتی در مناطقی می‌شود که هیچ رشد قیمتی نداشته‌اند، بنابراین وزارت راه ‌و شهرسازی این سامانه را آماده کرده و به زودی و در آینده نزدیک از این آمار و اطلاعات رونمایی می‌کند.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × سه =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول