کد خبر:127915
پ
محسن فخری زاده
خبرگزاری سروش گزارش می‌دهد:

ترور و شهادت محسن فخری زاده یکی از دانشمندان ارشد هسته‌ای و موشکی ایران

ساعاتی قبل محسن فخری زاده رئیس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع که از دانشمندان ارشد هسته‌ای و موشکی ایران محسوب می‌شد در منطقه آبسرد دماوند ترور و به شهادت رسید.

ساعاتی قبل محسن فخری زاده رئیس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع که از دانشمندان ارشد هسته‌ای و موشکی ایران محسوب می‌شد در منطقه آبسرد دماوند ترور و به شهادت رسید.

 

*** ترور محسن فخری زاده

 

به گزارش خبرگزاری سروش، محسن فخری زاده یکی از دانشمندان موثر و رده بالای حوزه تحقیقات علمی در کشور بود که ریاست سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع را برعهده داشته است.

چندی پیش نیز این دانشمند ارشد کشورمان توسط تروریست‌ها هدف ترور قرار گرفت که نقشه آنها با شکست روبرو شد اما متاسفانه امروز عصر محسن فخری زاده در منطقه آبسرد دماوند با دیگر هدف ترور تروریست‌های کوردل قرار گرفت.

 

*** آخرین اطلاعات

 

به گزارش خبرنگاران محلی،زمان ترور محسن فخری زاده در منطقه آب سرد دماوند برق منطقه و آنتن تلفن‎های همراه قطع بوده است و جنازه شهید فخری زاده توسط هلی‌کوپتر منتقل شده است.

زمان درگیری تیم حفاظت ایشان با تروریست‌ها، فخری زاده به شدت مجروح می‌شود.

پس از انتقال فخری زاده به بیمارستان، متاسفانه تلاش‌ها برای احیای وی به نتیجه نرسید و این مدیر خدوم و دانشمند برجسته کشورمان به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

 

*** محسن فخری‌زاده کیست؟

 

به گزارش خبرگزاری سروش، نام محسن فخری‌زاده به عنوان یکی از پنج شخصیت ایرانی در فهرست ۵۰۰ نفره قدرتمندترین افراد جهان از سوی نشریه آمریکایی فارین پالیسی منتشر شده است.
نام فخری‌زاده تحت عنوان «دانشمند ارشد وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح و رئیس پیشین مرکز تحقیقاتی فیزیک (PHRC)» در تاریخ ۲۴ مارس ۲۰۰۷ میلادی، در فهرست تحریم شدگان ایران توسط شورای امنیت سازمان ملل قرار گرفت.

وی تنها دانشمند هسته‌ای ایرانی است که «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی نام او را مستقیما در شو تبلیغاتی سال گذشته خود به زبان آورد و مدعی شد روی برنامه تسلیحاتی اتمی کار می‌کرده است.

آمریکایی‌ها، وی را صندوقچه اسرار برنامه هسته‌ای ایران قلمداد می‌کردند که همواره در تعیین موضع ایرانی‌ها در مذاکرات، نقشی مخفیانه ولی مؤثر داشته‌است.

طبق نظر آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تا زمانیکه با فخری‌زاده گفتگوی مستقیم انجام نشود، نمی‌توان در میزان ورود ایران به دانش هسته‌ای، اظهار نظر کرد.

او با رابرت اُپنهایمر، کارشناس فیزیک آمریکایی مقایسه می‌شود که در دهه ۴۰ میلادی کار نظارت بر ساخت بمب اتم در آمریکا را برعهده داشت.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه