کد خبر:127924
پ
ایپسوس
خبرگزاری سروش گزارش می‌دهد:

نتایج نظرسنجی جدید مرکز ایپسوس منتشر شد/ ۲۷ درصد از مردم جهان معتقدند ایران طی یک دهه آینده، تأثیر مثبتی بر جهان خواهد داشت

نتایج نظرسنجی جدید مرکز ایپسوس نشان می‌دهد، ۲۷ درصد از مردم جهان معتقدند ایران طی یک دهه آینده، تأثیر مثبتی بر جهان خواهد داشت.

نتایج نظرسنجی جدید مرکز ایپسوس نشان می‌دهد، ۲۷ درصد از مردم جهان معتقدند ایران طی یک دهه آینده، تأثیر مثبتی بر جهان خواهد داشت.

 

*** نظرسنجی جدید مرکز ایپسوس

 

به گزارش خبرگزاری سروش، به نقل از خبرگزاری صنایع، آخرین نظرسنجی مرکز تحقیقات بازار و افکار عمومی ایپسوس با اندازه نمونه ۲۱۱۰۴ نفر از شهروندان بین ۱۶ تا ۷۴ سال در ۲۸ کشور جهان (مکزیک، هند، چین، پرو، آفریقای جنوبی، اسپانیا، ترکیه، ایالات متحده امریکا، ایتالیا، ژاپن، بلژیک، فرانسه، انگلستان، هلند، روسیه، عربستان سعودی، کانادا، کره جنوبی، سوئد، برزیل و …) در تاریخ ۲۱ آگوست تا ۴ سپتامبر ۲۰۲۰ اجرا شده است.

 

*** نتایج نظرسنجی درباره چین

 

نتایج نظرسنجی نشان می دهد، ۴۲ درصد از شهروندان در ۲۸ کشور معتقدند، کشور چین در دهه آینده تأثیر مثبتی بر امور جهانی خواهد داشت. این رقم در سال ۲۰۱۷ میلادی برابر با ۵۸ درصد و در سال ۲۰۱۹ میلادی ۵۳ درصد گزارش شده است.

 

*** نتایج نظرسنجی درباره آمریکا

 

نتایج نظرسنجی مرکز ایپسوس نشان می‌دهد در سال ۲۰۱۶ و در دوران ریاست جمهوری باراک اوباما، ۶۴ درصد معتقد بودند که کشور امریکا سهم و تأثیر مثبتی بر جهان طی یک دهه آینده خواهد داشت.

این رقم پس از روی کار آمدن دونالد ترامپ در سال ۲۰۱۷ به ۵۵ درصد و اکنون به ۵۰ درصد کاهش یافته است.

 

*** نتایج نظرسنجی درباره کانادا

 

نتایج نظرسنجی مرکز ایپسوس نشان می‌دهد، ۸۱ درصد از شهروندان، کانادا را به عنوان مهمترین کشوری که در یک دهه آینده تأثیر مثبتی بر امور جهانی خواهد داشت، بیان کرده‌اند.
آلمان با ۷۸ درصد، فرانسه با ۷۰ درصد، انگلستان با ۶۶ درصد، هند با ۵۰ درصد، روسیه با ۴۶ درصد و عربستان با ۴۲ درصد در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

 

*** نتایج نظرسنجی درباره ایران

 

نتایج نظرسنجی مرکز ایپسوس نشان می دهد ۲۷ درصد از شهروندان در ۲۸ کشور جهان معتقدند کشور ایران طی دهه آینده تاثیر مثبتی بر امور جهانی خواهد داشت، این رقم در سال ۲۰۱۹ برابر با ۲۵ درصد بوده است که الان ۲ درصد رشد را نشان می‌دهد.

 

*** مهمترین تهدید و نگرانی از نگاه شهروندان ۲۸ کشور جهان

 

به گزارش خبرگزاری سروش، نتایج نظرسنجی مرکز ایپسوس نشان می‌دهد:

۷۸ از شهروندان ساکن در ۲۸ کشور، شیوع بیماری را مهمترین تهدید و نگرانی در کشورشان طی ۱۲ ماه آینده می دانند.

هک و نفوذ به اطلاعات شخصی با اهداف جاسوسی و اخاذی با ۷۴ درصد، حمله شیمیایی یا اتمی در جهان با ۶۷ درصد، حوادث و بلایای طبیعی با ۶۵ درصد، به خطر افتادن امنیت خود فرد یا یکی از اعضای خانواده با ۶۱ درصد، بروز خشونت و درگیری بین گروه های مختلف قومی و اقلیت‌ها با ۶۱ درصد، حملات تروریستی با ۵۸ درصد و جنگ و حمله نظامی بین کشورها با ۴۳ درصد جزء مهمترین تهدیدها و نگرانی‌هایی است که شهروندان با آن اشاره کرده‌اند.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هجده + چهار =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول