کد خبر:128076
پ
قاضی زاده
نایب رییس مجلس در واکنش به مخالفت دولت با طرح اقدام راهبردی برای تحریم‌ها:

دولت نمی‌خواهد موفقیتی به نام مجلس ثبت شود/ دولت دنبال لجبازی با مجلس است/ طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها ، قدرت ایران را در مقابل آمریکا و غرب افزایش می‌دهد

نایب رییس مجلس در واکنش به مخالفت دولت با طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها، این اقدام را نوعی لجبازی دولتمردان با مجلس دانست که نمی‌خواهند موفقیتی به نام مجلس ثبت شود اما باید بدانند این طرح افزایش قدرت ایران را به همراه دارد.

نایب رییس مجلس در واکنش به مخالفت دولت با طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها، این اقدام را نوعی لجبازی دولتمردان با مجلس دانست که نمی‌خواهند موفقیتی به نام مجلس ثبت شود اما باید بدانند این طرح افزایش قدرت ایران را به همراه دارد.

 

*** طرح لغو تحریم‌ها

 

به گزارش خبرگزاری سروش، امیرحسین قاضی زاده‌هاشمی، درباره اینکه طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها چگونه می‌تواند منجر به کاهش تحریم‌ها شود، اظهار داشت:

با توجه به تجاربی که در این ۷ سال داشتیم و همچنین تجارب گذشته در تیم های مذاکره کننده قبلی در مورد موضوع هسته ای به وضوح مشخص است زبانی که آمریکایی‌ها و کشورهای غربی می‌فهمند چیست.
بنابراین نمایندگان مجلس شورای اسلامی بر اساس همین تجارب گذشته طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها را تدوین کردند و به تصویب رساندند.
بر اساس همان تجارب عرض می کنم که وقتی در موضع مذاکره با آمریکا و کشورهای غربی هستیم نه تنها باید با قاطعیت اقدام متقابل انجام بدهیم بلکه کاری کنیم که طرف های غربی مذاکره مجبور باشند پای میز مذاکره بنشینند و گفتگو کنند.
به عنوان مثال وقتی طرف های غربی و آمریکا در موضوع غنی سازی ۳ درصد با ایران وارد مذاکره می‌شوند ما باید به غنی سازی ۵ درصد و بعد از آن ۲۰ درصد دست یابیم.
در این صورت است که آنها همواره به دنبال ما خواهند بود و به جای آنکه ایران بخواهد نظر آنها را تامین کند، آنها باید اقدامی کنند که نظر ما تامین شود.
بنابراین اینجاست که می‌توانیم در مورد کاهش تحریم‌ها با طرف های مقابل خود رایزنی‌های دیپلماتیک یا مذاکره داشته باشیم.
 
 

*** طرح لغو تحریم‌ها قدرت ایران را در برابر غرب بالا می‌برد

 
 
وی با تاکید بر اینکه طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها می‌تواند قدرت ایران را برای فشار به آمریکا و کشورهای غربی جهت کاهش یا لغو تحریم‌ها در مذاکرات هسته‌ای بالا ببرد، گفت:
 
در این طرح لغو یک سری از محدودیت‌ها و افزایش توان هسته‌ای کشور را دنبال می‌کنیم تا به واسطه آنها دست ایران با طرف هاى مذاکره‌کننده هسته‌اى بازتر باشد و بتواند برای لغو تحریم ها قدرت رایزنی های بیشتری داشته باشد.
 
 

*** مخالفت دولت با طرح اقدام راهبردی برای لغوتحریم‌ها

 
 
هاشمی با بیان اینکه چرا دولت با طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها مخالف است، تصریح کرد:
این سئوال را باید دولتمردان پاسخ دهند که با طرح مجلس مخالف هستند یا خیر، اما به هر حال دولت از ابتدا با شعار تَرک انداختن بر دیوار تحریم ها و یا کاهش تحریم ها بر سرکار آمد که متاسفانه تا الان نتوانسته موفق شود، حالا اگر این طرح مجلس اجرا شود و موفقیت‌هایی در سطح بین الملل در زمینه کاهش تحریم‌ها کسب شود، نمی تواند برای دولت خوشآیند باشد، زیرا عملکرد چندین ساله دولت بر باد می رود.
در واقع در این موضوعات ما شاهد سیاسی کاری و لجبازی دولت با مجلس هستیم که اگر موفقیتی هم به دست می آوریم به اسم مجلس تمام نشود اما مجلس شورای اسلامی نگاه سیاسی یا قبیله‌ای به موضوعات ندارد و هر جایی ببیند می تواند خدمتی به مردم ارائه کند با تمام توان خود به صحنه می آید و اقدامات لازم را انجام می دهد.
 
 

*** دولت حاضر نیست، موفقیتی به نام مجلس ثبت شود

 
 
به گزارش خبرگزاری سروش، نایب رییس مجلس در پایان با بیان اینکه دولت حاضر نیست موفقیتی به نام مجلس ثبت شود، اظهار داشت:
مثلا مجلس طرح معیشتی مطرح می‌شود و نماینده دولت به شدت با آن مخالفت می‌کند بعد می‌بینیم رییس جمهور محترم در ستادی که مجوز قانونی و عملکرد آن جای سوال دارد، اختصاص یارانه نقدی به مردم را تصویب می‌کند.

خانه ملت

انتهای پیام///

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × دو =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول