کد خبر:128085
پ
روحانی
رییس جمهور خبر داد

برق ۳۰ درصد مردم مجانی می‌شود/ افزایش ظرفیت تولید برق به ۲۰ هزار مگاوات تا پایان دولت

رییس جمهور از مجانی شدن برق ۳۰ درصد از مردم در قالب طرح برق امید خبر داد.

رییس جمهور از مجانی شدن برق ۳۰ درصد از مردم در قالب طرح برق امید خبر داد.

 

*** بهره‌برداری از طرح‌های ملی وزارت نیرو

 

به گزارش خبرگزاری سروش، حسن روحانی در مراسم بهره برداری رسمی از طرح‌های ملی وزارت نیرو که به صورت ویدئو کنفرانسی در سه استان خوزستان، سیستان و بلوچستان و خراسان رضوی انجام شد، اظهار داشت:

بسیار خوشحالیم که امروز شاهد افتتاح ۶ هزار میلیارد تومان طرح‌های مربوط به برق و توزیع برق در سه استان سیستان و بلوچستان، خوزستان و خراسان رضوی باشیم.
 
وی با بیان اینکه صنعت برق چه قدر زیرساخت تولید، تحول و رفاه مردم است، یادآور شد:
اگر به سال‌های قبل مخصوصا در روز‌های جنگ تحمیلی برگردیم، روز‌هایی بود که مردم چند ساعت برق نداشتند، یکی از افتخارات دولت یازدهم و دوازدهم این بوده که در تابستان قطعی برق نداشتیم یا اگر بوده موارد معدود و کوچکی بوده است.
 
 

*** افزایش ظرفیت تولید برق

 
 
رییس جمهور با بیان اینکه هر کجا مردم وارد کار شوند و همکاری کنند، بع نتایج فوق‌العاده دست می‌یابیم، گفت:
در سال‌های اخیر ما به طور متوسط سالی ۲۵۰۰ مگاوات برق به ظرفیت تولید برق اضافه کردیم.
در طول این دولت و انشاالله تا پایان آن به حدود ۲۰ هزار مگاوات برق جدید و شاید یک مقدار بیشتر خواهیم رسید.
این در حالی است که آغاز انقلاب کل ظرفیت برق کشور هفت هزار مگاوات بوده است و این نشان می‌دهد به انداز کل برق رژیم گذشته ما سه را برابر در این دولت برق تولید کردیم که این کار بسیار ارزشمندی است.
 
وی با اشاره به کاهش تلفات برق به رقم ۹درصد گفت:
علاوه بر این شاهد هستیم که پایداری شبکه ما اضافه می‌شود اتصال برق ما با همسایگان در حال انجام است و روستاییان ما در حال استفاده از برق هستند.
 
 

*** برق‌رسانی به روستاها

 
 
رئیس جمهوری در ادامه یادآور شد:
دولت تدبیر و امید برق رسانی به روستا‌های بالای ۲۰ خانوار را به پایان رساند یعنی در کشور روستای ۲۰ خانوار نداریم که برق نداشته باشد و الان به فکر روستا‌های ۱۰ خانوار هستیم که برق دار شوند.
این که ما در هر ماه ۳۵ روستای ما به شبکه برق متصل می‌شود بسیار مهم است.
 
وی درد ادامه افزود: دولت تدبیر و امید دولتی بوده که در تمام زمینه‌ها آب برق گاز ارتباطات راه و آموزش در روستا‌ها تحول ایجاد کرده که قابل مقایسه با دولت‌های قبل نیست.
در دولت تدبیر و امید مدارس کپری و غیراستاندارد و متحرک به طور کامل جمع و برای روستا‌ها کار‌های بسیار خوبی انجام شد که این کار‌ها ادامه پیدا می‌کند.
 
رئیس جمهوری با بیان اینکه بهبود راندمان برق برای ما بسیار حائز اهمیت است، اظهارکرد:
درست است ۲۵۰۰ مگاوات برق تولید و نیروگاه‌های جدید تاسیس کردیم، اما رقم بالای ۴۰۰۰ مگاوات برق مجازی هم ایجاد شد و با کمک مردم و تغییر ساعات استفاده از برق توانستیم از سرمایه گذاری‌های غیر ضروری بی نیاز شویم.
 
روحانی در ادامه سخنان خود بادآور شد:
رشد مصرف برق در سال‌های قبل ۵ درصد و امسال یک درصد بود و این یعنی مردم همکاری کردند.
 
 
*** ۳۰ درصد مردم دارای برق مجانی می‌شوند
 
 
رئیس جمهور یکی از مصوبات خوب دولت را مساله برق امید عنوان و تصریح کرد:
آثار این مصوبه پایان آذر اعلام می‌شود. طبق این مصوبه کم مصرف‌ها از دادن پول برق معاف می‌شوند و این هدیه‌ای کوچک برای کسانی است که به صرفه‌جویی به طور کامل توجه می‌کنند.
بنابراین ۳۰ درصد مردم دارای برق مجانی می‌شوند و این کار در آب و گاز برای بخشی از مردم که کم‌مصرف و به طور طبیعی محروم هستند هم انجام خواهد شد و مردم پول آب برق و گاز نخواهند داد. نکته‌ای که سال‌های قبل حضرت امام (ره) فرمود.
این عبارت حضرت امام (ره) که برق و آب شما مردم مستضعف را مجانی می‌کنیم، در این دولت محقق می‌شود و آنانی که توهین می‌کردند این جمله امام عملیاتی نخواهد شد، ببینند که در این دولت عملیاتی شده است و همه این‌ها به ما امید جدید می‌دهد.
 
 

*** خنثی کردن جنگ اقتصادی دشمن

 
 
روحانی با بیان اینکه در شرایط تحریم و جنگ تمام عیار اقتصادی هستیم، گفت:
آنچه در این جنگ سه ساله از حیث اقتصادی بر ما تحمیل شد به مراتب بدتر از جنگ هشت ساله بود. این جنگ نظامی و دفاعی نبود بلکه عمدتا جنگ اقتصادی البته جنگ سیاسی و روانی بود.
کسی در دنیا و در آمریکا و اروپا فکر نمی‌کرد ایران در این جنگ سه ساله اقتصادی به خوبی مقاومت کند. بسیاری از رهبران دنیا به صراحت به من گفتند و از من سوال کردند چطور کشور را در این شرایط سخت اداره می‌کنید.
 
وی در ادامه خاطرنشان کرد: درست است مردم ما در رنج، زحمت و مشکلات هستند و مردم مقاوم بودند و ما را یاری کردند، اما در این سه سال تحریم، آب، برق و گاز قطع نشد و نیازمند خرید گازوییل و بنزین از خارج نشدیم بلکه صادر کردیم. در گندم خودکفا بودیم و می‌توانستیم روی پای خود بایستیم.
تحولات مهم در راه آهن، جاده، بندر، بهداشت و درمان به وجود آوردیم و فقط دریک سال اخیر ۱۱ هزار تخت بیمارستانی در کشور اضافه شده است که در تاریخ ایران بی‌نظیر است.
 
 

*** عبور از سختی‌ها با کمک مردم

 
 
رئیس جمهور در ادامه بیان داشت:
آنانی که چشم بینا برای دیدن خدمات دولت را ندارند، باید کمی دقیق شوند و ببینند دولت در شرایط سخت البته با کمک مردم، شرکت‌های خصوصی، شرکت‌های عمومی غیردولتی، قوای دیگر و نیرو‌های مسلح، توانست هم کشور و هم بدترین سیل و زلزله را اداره کند.
تحریمی که سال ۹۷ آغاز شد و بدترین نوع تحریم هم بود، در سال ۹۸ مهار کردیم و پایان بهار ۹۸ هم تورم آرام آرام کاهش یافت و هم رشد اقتصادی مثبت بود.
 
وی در ادامه افزود: در سال ۹۹ مشکلاتی داشتیم که البته از پایان ۹۸ دچار مصیبت جدید به نام کرونا شدیم و دنیا در این یک قرن چنین مساله‌ای را نداشته است؛ همه دنیا از آن متاثر شده‌اند.
رشد اقتصادی همه کشور‌های بزرگ کاهش پیدا کرد یا منفی شد. این فشار به طور طبیعی به ما هم وارد شد. اما از این معضل هم عبور می‌کنیم.
امروز شرایط مهار کرونای ما نسبت به کشور‌های پیشرفته و غربی بدتر نیست و در مقایسه با برخی کشور‌ها حتی بهتر است. با یک برنامه‌ریزی خوب ظرف دو هفته‌ای که گذشت توانستیم این بیماری را تا حدی کنترل کنیم.
 
 

*** دو پایه اساسی برای موفقیت

 
 
به گزارش خبرگزرای صنایع، رئیس جمهور در پایان مراسم بهره‌برداری از طرح‌های ملی وزارت نفت، اظهار داشت:
مردم ما در صحنه هستند و مقاومت مردم اصل اساسی است.
اگر دولت و نظام پیروز شود در سایه مقاومت است.
رهبری رهبر معظم انقلاب و مقاومت مردم دو پایه اساسی برای موفقیت ما در همه روز‌های سخت بوده و امروز هم مسیر مقاومت ما و هدایت رهبری مسیر پیروزی ما خواهد بود.
 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × 1 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول