کد خبر:128103
پ
فهیمی
مدیرعامل شرکت سپرد‌ه‌گذاری مرکزی:

لغو سفارش فروش ۲۵۰ هزار سهام عدالت

مدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی از لغو بیش از ۲۵۰ هزار نفر بالغ بر ۷۰۰ میلیارد تومان سفارش فروش سهام عدالت خبر داد.

مدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی از لغو بیش از ۲۵۰ هزار نفر بالغ بر ۷۰۰ میلیارد تومان سفارش فروش سهام عدالت خبر داد.

 

*** فروش سهام عدالت

 

به گزارش خبرگزاری سروش، حسین فهیمی با بیان اینکه همچنان فروش سهام عدالت از طرف کارگزاری‌ها امکان پذیر است اظهار داشت:

فروش سهام عدالت متوقف نشده است و فروش سهام عدالت به صورت خرد و بلوکی همچنان ادامه دارد.

دارایی سهام عدالت در بازار سرمایه قابل توجه است و نکته‌ای که سهامداران عدالت باید به آن توجه کنند این است که سهامداران باید در زمانی که بازار منفی است سفارش فروش خود را کنسل کنند تا بازار به ثبات برسد، زیرا عرضه و تقاضا تعیین کننده روند بازار است.

سهامداران سهام‌عدالت که روش مستقیم را انتخاب کردند در ۳۶ شرکت بورسی و فرابورسی سهام دارند، باید در زمان تصمیم گیری برای فروش نگاهی به وضعیت بازار داشته باشند، زیرا اگر سهام خود را عرضه کنند کمک به کاهش قیمت سهام می‌کنند و ممکن است فروش سهام با دشواری مواجه شود.

 

*** لغو سفارش فروش ۲۵۰ هزار سهام عدالت

 

به گزارش خبرگزاری سروش، مدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی در پایان پیرامون لغو سفارش فروش ۲۵۰ هزار سهام‌عدالت، اظهار داشت:

سهام‌عدالت در مقطعی نقش مهمی را در بازار سرمایه ایجاد و تبدیل به متعادل کننده بازار شد و تعادل را در بازار بوسیله عرضه‌ها ایجاد کرد، زیرا زمانی که بازار عطش خرید داشت سهام عرضه شد و عطش خرید فروکش کرد، همچنین سهام‌عدالت در زمانی که صف‌های فروش تشکیل شده بود، فشار فروش را افزایش داد.

از آبان ماه که امکان لغو سفارش فروش سهام‌عدالت فراهم شد، بیش از ۲۵۰ هزار نفر بالغ بر ۷۰۰ میلیارد تومان سفارش فروش سهام‌عدالت خود را لغو کردند.

کارگزاران موظف هستند امکان لغو سفارش فروش را در سامانه کاربران فراهم کنند و تاکنون بیش از ۱۰۰ کارگزاری این امکان را برای کارگزاران خود فراهم کردند این موضوع جز تکالیف آن‌ها است.

اگر کارگزاری امکان لغو سفارش فروش را در سامانه خود مهیا نکرده باشد و سهامدار با این تخلف مواجه شد با مرکز پیام سهام‌عدالت تماس بگیردو تخلف را گزارش دهد.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × سه =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول