کد خبر:128296
پ
تندگویان
شهردار منطقه ۱۲:

خانه موزه تندگویان؛ مرکز فرهنگی در مقیاس شهر

شهردار منطقه ۱۲، درباره ساخت خانه موزه شهید تندگویان توضیحاتی را ارائه داد.

شهردار منطقه ۱۲، درباره ساخت خانه موزه شهید تندگویان توضیحاتی را ارائه داد.

 

*** ساخت خانه موزه شهید تندگویان

 

به گزارش خبرگزاری سروش، علی محمد سعادتی درباره ساخت خانه موزه شهید تندگویان گفت:

خانه شهید تندگویان در محله تختی (خانی آباد) واقع شده و محل زندگی شهید تندگویان وزیر سابق نفت جمهوری اسلامی ایران است که در سال ۱۳۹۳ این خانه که متعلق به وزارت نفت بود توسط شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران مرمت و قرار شد که بعد از مرمت هیات امنایی تشکیل و این خانه به مرکز فرهنگی و خانه موزه تبدیل شود.این خانه موزه زیر نظر هیات امنا فعالیت کند و احیاناً تملک بعضی از ساختمان های پیرامون آن نیز به کاربرد بهتر آن کمک کند.

 

شهردار منطقه ۱۲ با بیان اینکه بعد از مرمت کالبدی این ساختمان اما هیات امنایی تشکیل نشد و خانه موزه ای نیز سازمان پیدا نکرد، عنوان کرد:

اخیراً اما نماینده های وزارت نفت و خانواده شهید تندگویان به پیگیری های شهرداری جواب دادند و قرار شد هیات امنایی تشکیل و ساخت و ایجاد خانه موزه در این ساختمان و احیاناً در ساختمان های مجاور که می تواند به آن ملحق شود امکان سنجی و وزارت نفت تقبل هزینه ها را برعهده بگیرد و آنجا تبدیل به یک مرکز فرهنگی در مقیاس محله و شهر شود.

 

*** شهید تندگویان

 

به گزارش خبرگزاری سروش، محمدجواد تندگویان، سیاست مدار و مدیر ارشد اجرایی کشور بود که به‌عنوان دومین وزیر نفت تاریخ ایران شناخته می‌شود.

او که در کابینه محمدعلی رجایی به وزارت نفت رسید، در آبان ۱۳۵۹ درحالی‌که یک ماه از وزارتش می‌گذشت، برای بازدید از پالایشگاه عازم جنوب شد، ولی در جاده ماهشهر به آبادان، توسط نیروهای ارتش عراق اسیر شد و پس از سال‌ها در اسارت و شکنجه، درگذشت.

شهید تندگویان دانش آموخته مهندسی نفت از دانشکده نفت آبادان و کارشناسی ارشد مدیریت صنعتی از مرکز مطالعات مدیریت ایران بود که از سوابق مدیریتی او می‌توان به مدیرعاملی شرکت پارس توشیبا و سرپرستی شرکت مناطق نفت خیز (بزرگترین دارنده نفت ایران) اشاره کرد.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × 5 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول