کد خبر:128381
پ
نهاوندیان
معاون اقتصادی رییس جمهور خبر داد

۵ هزار اتوبوس به ناوگان درون شهری کشور اضافه می‌شود

معاون اقتصادی رییس جمهوری از اضافه شدن ۵ هزار اتوبوس به ناوگان درون‌ شهری کشور در آینده خبر داد.

معاون اقتصادی رییس جمهوری از اضافه شدن ۵ هزار اتوبوس به ناوگان‌ درون‌ شهری کشور در آینده خبر داد.

 

*** افزودن ۵ هزار اتوبوس به ناوگان درون شهری

 

به گزارش خبرگزاری سروش، محمد نهاوندیان در جلسه ۲۲ آذرماه ستاد ملی مقابله با کرونا با اشاره به نامشخص بودن آینده کرونا، اظهار داشت:

تصمیمی گرفته شد که ۵ هزار اتوبوس به ناوگان درون شهری شهرهای کشور اضافه شود.

همچنین توسعه داخلی‌سازی در این صنعت با هماهنگی وزارت صنعت، معدن و تجارت در دستور کار است تا قطعات مورد نیاز به سرعت طی سه تا چهار ماه آینده وارد کشور شود.
در این زمینه بین وزراتخانه‌های صنعت، نفت و کشور هماهنگی‌های لازم انجام شده و امید می‌رود با مصوبه امروز رونقی را در تولید اتوبوس‌های داخلی شاهد باشیم تا به افزایش فاصله‌گذاری اجتماعی در این روزهای کرونایی منجر شود.

 

*** اختصاص اعتبار به واحدهای فرهنگی آسیب‌دیده از کرونا

 

به گزارش خبرگزاری سروش، معاون اقتصادی رییس جمهور در پایان پیرامون تخصیص ۱۹۰۰ میلیارد تومان به واحدهای فرهنگی آسیب‌دیده از کرونا، بیان کرد:

پس از واحدهای گردشگری و ورزشی که پیش از این از تسهیلات کرونایی برخوردار شده بودند، وام‌هایی در اختیار واحدهای فرهنگی و هنری آسیب‌دیده از جمله ناشران، کتاب‌فروشان، تولیدکنندگان لوازم صمعی و بصری، مراکز فرهنگی در حوزه قرآن و عترت و غیره قرار داده شود.
مهلت ثبت‌نام متقاضیان برای دریافت این تسهیلت تا پایان دی‌ماه است که مطابق دستورالعملی که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی داده، به تصویب رسید.
بانک‌های عامل تا پایان اسفندماه موظف به پرداخت این تسهیلات هستند که بازپرداخت آنها پس از مهلتی سه ماهه به واحدها، از خرداد ۱۴۰۰ آغاز خواهد شد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 + ده =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول