کد خبر:128408
پ
حیدری
معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:

تسهیلات ۱۹۰۰ میلیاردی برای ۲۶ هزار متقاضی حوزه فرهنگ، هنر و رسانه

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از پرداخت تسهیلات ۱۹۰۰ میلیاردی برای ۲۶ هزار متقاضی در حوزه فرهنگ، هنر و رسانه خبر داد.

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از پرداخت تسهیلات ۱۹۰۰ میلیاردی برای ۲۶ هزار متقاضی در حوزه فرهنگ، هنر و رسانه خبر داد.

 

*** تسهیلات در حوزه فرهنگ، هنر و رسانه

 

به گزارش خبرگزاری سروش، لادن حیدری با تشریح جزئیات مصوبه دستورالعمل مرحله دوم پرداخت ۱,۷۰۰ میلیارد تومان تسهیلات کرونایی به فعالان بخش فرهنگ و هنر و رسانه کارگروه مقابله با پیامدهای اقتصادی کرونا، گفت:

تداوم بحران کرونا، آسیب‏‌های جدی را در بخش فرهنگ و هنر و صنایع فرهنگی به بار آورده است. بنابراین اکنون چالش اصلی، طراحی حمایت‏‌های مؤثر عمومی است که در کوتاه‌‏مدت از تأثیرات منفی بحران بکاهد و به شناسایی فرصت‌‏های جدید در میان‌‏مدت برای بازیگران مختلف دولتی، خصوصی و عمومی فعال در تولید فرهنگی و خلاق منجر شود.

در همین راستا با پایان مرحله اول اعطای تسهیلات ۱۲ درصدی کارا که طی آن ۴۳۰ میلیارد تومان تسهیلات به ۲۵ هزار متقاضی پرداخت شد، رایزنی‌های لازم برای حمایت از کسب و کارها در مرحله دوم آغاز شد.

 

*** تعطیلی رویدادهای فرهنگی و هنری

 

به گزارش خبرگزاری سروش، معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان با ذکر این‌که با تعطیلی رویدادهای فرهنگی و هنری و استمرار محدودیت‌ها، کسب وکارها همچنان متضرر می‌شوند، اظهار داشت:

تلاش شد تا مرحله دوم اعطای تسهیلات حمایتی با لحاظ ویژگی کسب و کارها و بنگاه‌های بخش فرهنگ و هنر با سهولت و شتاب بیشتری همراه باشد، چنانکه مشاغل غیررسمی فرهنگی و هنری نیز چون مشاغل رسمی از این تسهیلات صرفاً با ارائه مجوزهای صادره وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بهره‌مند می‌شوند.

طبق برآوردهای انجام شده در این مرحله، امکان اعطای تسهیلات کارا برای بیش از ۲۷ هزار متقاضی (اعم از صاحبان کسب و کارها، هنرمندان و فعالان فرهنگی، هنری و رسانه‌ای) فراهم خواهد آمد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

7 + 19 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول