کد خبر:128622
پ
پیروز حناچی، شهردار تهران
شهردار تهران:

توسعه فضای سبز داخل شهر از اهداف شهرداری است

شهردار تهران توسعه فضای سبز داخل شهر را از اهداف شهرداری عنوان کرد.

شهردار تهران توسعه فضای سبز داخل شهر را از اهداف شهرداری عنوان کرد.

 

*** بهره برداری از باغ سلیمانیه منطقه ۱۴

 

به گزارش خبرگزاری سروش، پیروز حناچی در این آیین افتتاح و بهره برداری از باغ سلیمانیه منطقه ۱۴ گفت:

خوشحالم فرصتی پیش آمد تا به قول هایی که داده بودیم عمل کنیم توسعه فضای سبز در داخل شهر یکی از راهبردهای شورای پنجم و مدیریت شهری در دوره فعلی بوده است.

در دوره جدید مدیریت شهری تا کنون ۱۷ باغ در تهران به فضای سبز تبدیل شده است و تا خاتمه دوره ۱۷ باغ دیگر نیز به باغ های داخل محدوده شهر تهران اضافه خواهد شد.

هدف این است که این باغها در مناطقی انتخاب شوند که سرانه فضای سبز آنها پایین است. بخشی از این باغ ها سالهاست که متروک بوده که با تصمیمات مدیریت شهری و همکاری دستگاه ها این اتفاق های خوب در حال شکل گیری است.

یکی از دستاوردهای این دوره شورای شهر تعیین راهبردهای درست و توسعه فضای سبز است که تهران به آن نیاز دارد و بر عکس اتفاقاتی که افتاده است تلاش می شود باقیمانده ظرفیت های زیست محیطی شهر تهران حفظ شود.

 

شهردار تهران در ادامه به باغ سلیمانیه اشاره کرد و گفت:

فضای سبز منطقه ۱۴ حدود ۹.۵ متر مربع است و ناحیه دو این منطقه یعنی همین ناحیه سرانه فضای سبزش پایین تر و در حدود ۳.۲ مترمربع است ، این اقدامات باعث افزایش سرانه فضای سبز منطقه می شود، این در حالی است که سرانه استاندارد در داخل باید ۱۲ متر باشد.

 

*** عوارض قطع اشجار صرف توسعه فضای سبز می شود

 

وی در ادامه افزود: یکی از کارهای خوب در این دوره از مدیریت شهری این بود که در خزانه حساب جدایی برای توسعه فضای سبز در نظر گرفته شد و عوارضی که از قطع اشجار گرفته می شود خاص توسعه فضای سبز هزینه می شود.

این شکل هزینه کرد باید در بخش های دیگر هم انجام شود تا مردم در اداره شهر بیشتر مشارکت کنند .

در خیلی کشورهای دنیا مردم در منطقه خود خرید می کنند که عوارض و مالیات هم در منطقه خودشان هزینه شود و چه خوب که در بودجه سال ۱۴۰۰ این نکته مورد توجه قرار گیرد.

این شیوه تخصیص بودجه برای پارکینگ ها هم در حال رخ دادن است.

باغ های دیگری هم در مناطق مختلف وجود دارد برای نمونه یک باغ بزرگ در منطقه ۶ وجود دارد که در حال مذاکره هستیم و امیدوارم به نتیجه برسیم.

یکی از خصیصه های این باغ توجه به باغ سازی ایرانی است که به دلیل وجود کوشک و تناسباتش این ظرفیت را داشته است .

یکی از نکات دیگر در این باغ مناسب سازی برای معلولان است این کار را ما به طور کامل انجام دهیم یک سیاست است و تا کامل نباشد افتتاح نمی کنیم.

 

*** خدمات سلامت شهرداری، عمومی می شود

 

حناچی ر ادامه مراسم بیان داشت:

توافق با وزارت بهداشت و نظام پزشکی انجام دادیم که شرکت شهر سالم با شبکه سلامت وزارت بهداشت همکاری کند بر خلاف تصورات شبکه سلامت در تهران ضعیف است و بنا به پیشنهاد همکاران در وزارت بهداشت قرار شد شهرداری امکانات سلامت خود را به خانه سلامت تبدیل کند و علاوه بر سرویس به کارمندان به مردم هم سرویس بدهد ما الان هم این کار را می کنیم اما ماموریت وزارت بهداشت به ما نبود یا شبکه داروخانه های ما در شبکه قرار می گیرد که کار بزرگی است.

به این ترتیب ۱۹ مرکز درمانی در سطح مناطق و ۹ درمانگاه بزرگ هم مجهز می شو د و هم مورد پشتیبانی قرار گیرد.

 

*** اضافه شدن ۲۵۰۰ دستگاه اتوبوس به تهران

 

وی در ادامه بیان داشت:

در ستاد ملی کرونا مصوبات خوبی برای حمل و نقل عمومی داشتیم قرار شد ۵ هزار دستگاه اتوبوس به شبکه اتوبوسرانی کشور اضافه شود که ۵۰ درصد به تهران می رسد و اعتبار برای بازسازی واگن های نسل اول هم مصوب شده است که دریافت کنیم و انشاءالله این فشار را از روی حمل و نقل عمومی تهران برداریم.

از همه کسانی که در این پروژه نقش داشتند از جمله مدیران بنیاد مستضعفان آقای سعیدی کیا و اقای فتاح که جایشان امروز خالی است تشکر می کنم.

 

*** تصویب طرح تفصیلی منطقه ۲۲

 

به گزارش خبرگزاری سروش، شهردار تهران در پایان، اظهار داشت:

امروز یک اتفاق دیگر خوب هم افتاد در کمیسیون ماده ۵ طرح تفصیلی منطقه ۲۲ به تصویب رسید.

انضباط بخشی به شهر وعده ما بود و با این مصوبه در منطقه ۲۲ به نتیجه خواهد رسید و در این زمینه شورای عالی شهرسازی و اعضای کمیسیون ماده ۵ همراهی و همکاری کامل داشتند.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یازده − هشت =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول