اخبار برگزیده

کد خبر:128672
پ
مراسم بهره برداری از ایستگاه برج میلاد ۲۹
شهردار تهران:

انضباط حداکثری در حوزه شهرسازی برقرار است

شهردار تهران معتقد است، انضباط حداکثری در حوزه شهرسازی برقرار است.

شهردار تهران معتقد است، انضباط حداکثری در حوزه شهرسازی برقرار است.

 

*** بهره برداری از ایستگاه های امیرکبیر و برج میلاد

 

به گزارش خبرگزاری سروش، پیروز حناچی ٢٧ آذر در آیین بهره برداری از ایستگاه های امیرکبیر و برج میلاد در خطوط ۶ و ۷ متروی تهران گفت:

امروز با ریاست محترم جمهوری دو ایستگاه از ایستگاه های اصلی خطوط شش و هفت متروی تهران امیرکبیر و برج میلاد افتتاح می شود و امیدواریم تا انتهای سال ۱۰ ایستگاه دیگر هم افتتاح شود.

خطوط ۶و هفت دو خط از خطوط اصلی متروی تهران است و با طول حدود ۳۲ کیلومتر و برخورد با ایستگاه های تبادلی ۵ یا ۶ ایستگاه استفاده از متروی تهران را افزایش می دهد.

هر چند که تحریم شرایط حادی را برای ما به وجود آورده ولی متروی تهران در برخی قسمت ها از تحریم ها به عنوان فرصت استفاده کرد و هم اکنون بخش زیادی از تجهیزات خط ۶ مترو ایرانی است که توسط همکارانم طراحی و اجرا شده است.

 

وی در ادامه افزود: همان طور که وزیر محترم کشور گفتند شهرداران با مشکل درآمد و هزینه مواجه هستند و این تابع اقتصاد کشور و تابع مشکلات عمومی نظام مدیریت شهری است.

شرایط کرونایی این وضعیت را حادتر کرده به طوری که پیش از این ما روزانه حدود ۵ میلیون سفر را مدیریت می کردیم در حالی که در حال حاضر بسیار کمتر شده مثلا در مترو در شرایط فعلی در هفته قبل حدود ۵۲۰ هزار سفر انجام شد. در حالی که ظرفیت آن ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار سفر بوده است.

 

*** بازسازی واگن های نسل اول

 

شهردار تهران در ادامه بیان داشت:

اتوبوسرانی که بخش خصوصی در آن فعال است با شرایط حادتری روبروست ما امیدواریم قول هایی که دولت داده شده است به نتیجه برسد و بازسازی واگن های نسل اول آغاز و به سر انجام برسد چرا که بسیار مهم است

در دوران کرونا حوزه های دیگری مانند خدمات شهری بسیار درگیر است؛ بهشت زهرا فشار زیادی را تحمل می کند.

 

وی به افزایش تجهیزات آتش نشانی تهران در دوره پنجم مدیریت شهری اشاره کرد و گفت:

آتش نشانی و تجهیزات ایمنی تهران قبل و بعد از پلاسکو قابل قیاس نیست به طوری که آمادگی برای شرایط بحرانی را دارد.

می توانم ادعا کنم در دوره جدید مدیریت شهری تهران انضباط حداکثری را در شهرسازی برقرار کردیم و پروانه ای خارج از طرح تفصیلی صادر نمی شود و پروانه دستی هم صادر نخواهد شد.

 

وی همچنین به دیپلماسی شهری اشاره کرد و گفت:

در شرایط کرونایی با تماس با کلانشهرهای جهان ارتباط برقرار کردیم و ضمن انتقال تجربه ظلم مضاعف به مردم تهران را گوشزد کردیم.

 

*** احیا فضاهای واجد ارزش تاریخی در این دوره تکمیل می شود

 

شهردار تهران با تاکید بر برنامه ریزی شهرداری برای زیباسازی قلمروی عمومی و فضاهای واجد ارزش تاریخی مانند میدان امام خمینی و لاله زار گفت:

تلاش می شود این پروژه ها قبل از پایان این دوره از مدیریت شهری تمام شود.

 

پیروز حناچی شهردار تهران٢٧ آذر در حاشیه آیین گشایش ایستگاه های متروی برج میلاد و امیرکبیر در جمع خبرنگاران گفت:

توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی در همه کلانشهرها با هدف کاهش ترافیک و آلودگی است و به اندازه میزان افزایش این ناوگان ازآلودگی کاسته می شود

 

*** اقدامات شهرداری برای زیبایی شهر

 

وی درباره اقدامات شهرداری برای زیبایی شهر گفت:

هم اکنون نمای تمام ساختمان هایی که ساخته می شوند باید به تصویب برسد. در قلمروی عمومی هم برای فضاهایی که واجد ارزش تاریخی هستند برنامه داریم؛ از جمله میدان امام خمینی و لاله زار. همچنین تلاش می شود این پروژه ها قبل از اتمام این دوره از مدیریت شهری تمام شود.

 

*** تاثیر منفی آلودگی روی بیماران کرونایی

 

به گزارش خبرگزاری سروش، شهردار تهران در پایان درباره تاثیر منفی آلودگی روی بیماران کرونایی گفت:

تحقیقات نشان می دهد که آلودگی هوا و شیوح حاد بیماری کرونا در بیماران مبتلا تاثیر مستقیم دارد و افزایش ذرات معلق حال مبتلایان کرونا را بدتر می کند. نکته مهمتر دیگر این است که سوخت مازوت برای برخی صنایع در فصل زمستان تاثیر مستقیمی در افزایش الاینده pm2.5 دارد.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شش + سه =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول