کد خبر:128675
پ
رهبر معظم  انقلاب
رهبر معظم انقلاب:

قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری اجرا شود/ لزوم استخدام۳۰ هزار پرستار

رهبر معظم انقلاب بر لزوم اجرای قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری تاکید کردند.

رهبر معظم انقلاب بر لزوم اجرای قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری تاکید کردند.

 

*** سخنرانی رهبر معظم انقلاب به مناسبت روز پرستار

 

به گزارش خبرگزاری سروش، رهبر معظم انقلاب در رسانه ملی به مناسبت میلاد حضرت زینب کبری سلام‌الله‌علیها و روز پرستار، ضمن تبریک این روز به همه پرستاران، پرستار را فرشته رحمت بیمار خواندند و گفتند:

ستاران عزیز ما در دوران کرونایی و در شرایطی بسیار دشوارتر و پراضطراب‌تر از شرایط معمولی، کار بزرگی را به ثبت رساندند و صحنه‌ها و فعالیت‌هایی را به نمایش گذاشتند که حقیقتاً اعجاب‌انگیز است.

 

ایشان  به خانواده‌های گرامی که عزیزان پرستار خود را در شرایط کرونا از دست داده‌اند، تسلیت گفتند و با اشاره به نقش پرستار در بهبود جسمی و آرامش روحی بیمار، افزودند:

در زمینه بهبود جسمی بیمار، پرستار شریک و مددکار پزشک است و هر چقدر هم که پزشک حاذق و توانا باشد اما نبود پرستار ممکن است بهبود جسمی را با مشکل مواجه کند.

پرستار از نظر کمک روحی نیز با یک لبخند و یا یک حرکت و سخن مهربانانه در واقع غمگسار و روحیه‌بخش بیمار است و این، یکی از ارزش‌های والای اسلامی است.

 

*** قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری اجرا شود

 

ایشان با اشاره به سخت‌تر و پراضطراب‌تر شدن کار پرستاران در دوران کرونا بدلیل احتمال ابتلاء و خطر واگیری، گفتند:

مجاهدتی که پرستاران در این مدت انجام دادند، آنها را در چشم مردم، عزیزتر و شرافتمندتر از همیشه کرد.

 

مقام معظم رهبری در ادامه سخنان خود به وظایف و تکالیف مسئولان در قبال زحمات و از خودگذشتگی‌های پرستاران پرداختند و افزودند:

یکی از کارهای لازمی که به من گزارش شده و مسئولان باید انجام دهند، اجرای قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاران است که مدت‌ها قبل تصویب شده اما هنوز اجرا نشده است.

 

*** استخدام پرستاران

 

به گزارش خبرگزاری سروش، رهبر معظم انقلاب اسلامی در پایان، افزودند:

همچنین استخدام پرستاران یکی دیگر از کارهای ضروری و خیلی خوب است که باید با جدیت دنبال شود تا وضع پرستاران به‌گونه‌ای باشد که با خیال راحت به کار خود بپردازند و خانواده‌های آنها هم نسبت به وضعیت آنها خاطر جمع باشند.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهارده − یازده =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول