کد خبر:128691
پ
چنگلوایی
رییس سازمان حفظ نباتات کشور:

واردات بیش از ۲۲.۹ میلیون تن محصولات کشاورزی و کالای اساسی

رییس سازمان حفظ نباتات کشور از واردات بیش از ۲۲.۹ میلیون تن محصولات کشاورزی و کالای اساسی خبر داد.

رییس سازمان حفظ نباتات کشور از واردات بیش از ۲۲.۹ میلیون تن محصولات کشاورزی و کالای اساسی خبر داد.

 

*** واردات محصولات کشاورزی

 

به گزارش خبرگزاری سروش، کیخسرو چنگلوایی پیرامون واردات محصولات کشاورزی، اظهار داشت:

در سال جاری تاکنون ۲۲ میلیون و ۹۳۴ هزار و ۸۳۲ تن انواع محصولات‌کشاورزی که اغلب نهاده‌ها و کالاهای اساسی مصرفی است، وارد کشور شده و سه میلیون و ۳۵۵ هزار و ۴۰۲ تن محصولات کشاورزی و ۴۴۴ هزار و ۴۷۴ تن انواع قلمه نشاء و نهال و گل زینتی از کشور صادر شده است.

تجارت بدون وقفه محصولات گیاهی با نظارت سازمان حفظ نباتات در حال اجراست و توقفی در تجارت این محصولات ایجاد نشده است.

سال ۹۹ تاکنون با وجود تحریم‌های ظالمانه دشمنان و همچنین بیماری کووید ۱۹، با تدابیر اندیشیده شده به طور کامل از هرگونه وقفه در امر تجارت محصولات گیاهی پیشگیری شده است.

 

*** گواهی بهداشت گیاهی

 

به گزارش خبرگزاری سروش، رییس سازمان حفظ نباتات کشور در پایان میزان ترانزیت محصولات کشاورزی از ابتدای سال تاکنون را ۴۶۸ هزار و ۶۶۳ تن ذکر و بیان کرد:

پذیرش گواهی بهداشت‌های گیاهی و نیز استعلام کپی گواهی بهداشت‌های گیاهی دریافت شده از کشور مبدا طبق هماهنگی دبیرخانه معاهده بین‌المللی حفظ نباتات از جمله تدابیر اتخاذی است.

واردکنندگان برای ارائه اصل گواهی بهداشت گیاهی نیز فرصت دارند و راه‌اندازی سامانه‌های اینترنتی صدور مجوز و انجام واردات و سامانه صدور مجوز و انجام ترانزیت محصولات گیاهی به منظور جلوگیری از رفت و آمد و مراجعه متقاضیان پیش‌بینی شده است.

سامانه استعلام گواهی بهداشت‌های گیاهی صادره برای محصولات گیاهی صادراتی نیز از دیگر اقداماتی است که از هرگونه توقف در امر تجارت این محصولات پیشگیری کرده است.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست − 18 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول