کد خبر:128714
پ
لاستیک سواری
خبرگزاری سروش گزارش می‌دهد:

احتکار لاستیک وارداتی و پرونده‌های باز برای متخلفان/ ارز دولتی و بازار لاستیک

با وجود اختصاص ارز دولتی ۴۲۰۰ تومانی برای واردات لاستیک، آثار چندانی روی بازار لاستیک دیده نمی‌شود.

با وجود اختصاص ارز دولتی ۴۲۰۰ تومانی برای واردات لاستیک، آثار چندانی روی بازار لاستیک دیده نمی‌شود.

 

*** ارز دولتی و بازار لاستیک

 

به گزارش خبرگزاری سروش، چندی پیش به دستور وزیر راه و شهرسازی قرار بود لاستیک‌هایی که تا شهریور ماه سال جاری به گمرکات کشور وارد شدند با ارز دولتی ۴۲۰۰ تومانی ترخیص شوند و نهایتا این اتفاق افتاد اما آثار چندانی روی بازار لاستیک نگذاشت.

بر اساس اظهارات وزیر، تعدادی لاستیک با دلار ۴۲۰۰ تومانی وارد شده بود اما یا در بازار پیدا نمی‌شد یا با قیمت‌های نجومی به فروش می‌رفت که نهایتاً دستگاه‌های امنیتی محتکران را شناسایی کردند و در حال حاضر هم لا‌ستیک‌ها بر اساس پیمایش بین کامیون‌ها توزیع می‌شود.

 

*** مدیرکل حمل و نقل مسافر سازمان راهداری/ تهیه لاستیک با حواله

 

مدیرکل حمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای درباره آخرین وضعیت این دسته از متخلفان، اظهار داشت:

زمانی که سازمان راهداری به رانندگان برای دریافت لاستیک با نرخ دولتی حواله می‌دهد به این معنی است که لاستیک‌ مورد نظر راننده را در سامانه دارد و موجودی آن تمام نشده است، بنابراین راننده باید بتواند آن حواله را به لاستیک تبدیل کند.

 

داریوش باقر جوان در خصوص تهیه لاستیک با حواله، گفت:

برخی از رانندگان نسبت به این مسئله که نمی‌توانند با حواله صادر شده از سوی سازمان راهداری لا‌ستیک تهیه کنند اعتراض کردند و در همین راستا پیگیری‌های لازم را انجام دادیم و از طریق ناظران استانی سازمان اقدام کردیم تا عاملان فروش لاستیک دولتی را مجاب به اجرای قانون کنیم اما برخی از آن‌ها باز هم از اجرای قانون سر باز زدند.

 

مدیرکل حمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در ادامه افزود:

در همین راستا برای عدم تحویل ۸۲ هزار و ۵۰۰ حلقه لاستیک وارداتی با نرخ ارز دولتی ۴۲۰۰ تومانی به متقاضیانی که از سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای حواله دریافت کرده‌اند حدود ۶۶۰ فقره پرونده تشکیل شده است تا با متخلفان برخورد لازم صورت بگیرد.

 

وی با اشاره به حواله‌های صادر شده، گفت:

البته با پیگیری‌های صورت گرفته برخی از عاملان فروش لاستیک مورد نظر را به رانندگان تحویل دادند و مشکل برطرف شد و ما هم قصدی برای پرونده سازی برای کسی نداریم اما قانون باید اجرا شود و وقتی حواله‌ای صادر می‌شود باید بدانیم چرا و به چه علتی لاستیک آن موجود نیست و به راننده تحویل داده نمی‌شود.

 

*** برخورد با متخلفان

 

به گزارش خبرگزاری سروش، مدیرکل حمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در پایان با اشاره به اینکه استان‌های تهران و خوزستان بیشترین تخلف را در این زمینه داشتند، اظهار کرد:

در این میان با هر کسی که لا‌ستیک دولتی را در اختیار دارد و به راننده و متقاضی معرفی شده از سوی سازمان راهداری تحویل نمی‌دهد برخورد لازم صورت خواهد گرفت، چراکه ممکن است این لا‌ستیک در اختیار عامل فروش نباشد و واردکننده لاستیک آن را در بازار عرضه نکرده باشد.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هجده − 5 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول