کد خبر:128759
پ
محمد باقری‌بناب
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی:

وزیر اقتصاد پاسخگوی ضررهای سنگین سهامداران خرد در بورس باشد

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی معتقد است، وزیر اقتصاد باید پاسخگوی ضررهای سنگین سهامداران خرد در بورس باشد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی معتقد است، وزیر اقتصاد باید پاسخگوی ضررهای سنگین سهامداران خرد در بورس باشد.

 

*** تاثیر نوسانات بازار بورس بر سهامداران

 

به گزارش خبرگزاری سروش، محمد باقری‌بناب درخصوص نوسانات بازار بورس، اظهار داشت:

نوسانات بازار سرمایه و ضررهای سنگینی که متوجه ۲۰ درصد از سرمایه‌گذاران خرد شده موضوعی است که نمی‌توان از آن چشم‌پوشی کرد، بنابراین از وزیر اقتصاد درخواست کردم میزان خسارات وارده به سرمایه‌داران خرد و اقدامات انجام شده برای جبران آن، در یک گزارش به کمیسیون اقتصادی ارائه شود تا مورد بررسی قرار گیرد.

همچنین مطابق قانون باید ۲۷ صدم از ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده برای توسعه ورزش به سازمان ورزش و جوانان تعلق بگیرد اما متاسفانه این اتفاق نیفتاده به همین دلیل سالن‌های ورزشی در اقصی نقاط کشور با مشکل نقدینگی مواجه شده و نمی‌توان سالن‌های نیمه کار را به اتمام رساند یا آن‌ها را تجهیز کرد.

همچنین بحث استفاده از بازنشستگان در وزارت اقتصاد و دارایی با وجود گذشت ۳۸ تا ۴۰ سال از سن کاری‌شان مسئله دیگری است که وزیر اقتصاد و دولت باید به این مهم ورود کرده و پاسخگوی مجلس در این زمینه باشند.

 

*** مهلت یک هفته‌ای به وزارت اقتصاد برای ارائه گزارش

 

به گزارش خبرگزاری سروش، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه سه موضوع فوق را در قالب سوال از وزیر اقتصاد در کمیسیون اقتصادی مطرح کرده است، تصریح کرد:

پس از انجام بررسی‌های لازم در کمیسیون اقتصادی مقرر شد، با ارائه مهلت یک تا دو هفته‌ای به وزارت اقتصاد گزارشی درخصوص موضوعات فوق به ویژه میزان خسارات وارده به سرمایه‌گذاران خرد در بازار بورس و راه‌های جبران آن به کمیسیون ارائه دهند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × سه =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول