کد خبر:128818
پ
رحمانی فضلی
وزیر کشور:

انتخابات ریاست جمهوری طبق قانون در یک روز برگزار می‌شود

وزیر کشور در حاشیه جلسه هیئت دولت عنوان کرد، انتخابات ریاست جمهوری طبق قانون در یک روز برگزار می‌شود.

وزیر کشور در حاشیه جلسه هیئت دولت عنوان کرد، انتخابات ریاست جمهوری طبق قانون در یک روز برگزار می‌شود.

 

*** تصویب طرح هوشمندی در ستاد ملی مقابله با کرونا

 

به گزارش خبرگزاری سروش، عبدالرضا رحمانی‌فضلی در حاشیه جلسه هیات دولت از تصویب طرح هوشمندی در ستاد ملی مقابله با کرونا خبر داد و گفت:

بر اساس این طرح کشور را به ۳ بخش قرمز، نارنجی و زرد تقسیم کردیم و برای هر کدام از شرایط یک سلسله تصمیماتی و یک سلسله اقدامات و برنامه‌هایی گرفته شده است.

وقتی که وزارت بهداشت هر دوشنبه وضعیت شهرستان‌ها را به ما اعلام می‌کند به صورت اتوماتیک و متناسب با آن وضعیت، استانداران می‌توانند شرایط را تعریف و مقررات را جاری کنند بنابراین ما تصمیمی را به صورت روزانه نخواهیم گرفت.

 

*** برگزاری انتخابات ریاست جمهوری

 

وزیر کشور درباره تصمیم‌گیری وزارت کشور برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری با توجه به ویروس کرونا اظهار کرد:

ما در حال بررسی این مساله هستیم و از همه دستگاه‌ها کمک خواستیم که به ما نظر بدهند. علاوه بر این نمونه‌های کشورهای دیگر را هم که انتخابات خود را در همین شرایط کرونایی برگزار کرده‌اند، را بررسی می‌کنیم.

نگرانی ما برای روز برگزاری رای‌گیری نیست چرا که در روز برگزار رای‌گیری به لحاظ قانونی می‌توانیم ساعت برگزاری انتخابات را در ابتدای صبح یکی دو ساعت افزایش دهیم چون از آن طرف در ساعت ۱۲ شب محدودیت داریم و هم اینکه می‌توانیم تعداد شعب را افزایش دهیم.

 

وی در ادامه خاطرنشان کرد: نگرانی ما برای آن ۲۰ روزی است که باید تبلیغات و تجمع صورت گیرد و صحبت کنند این موضوع برای ما واقعا جای نگرانی دارد. بحث مشارکت برای ما بسیار مهم است و اگر این تجمعات شکل نگیرد ممکن است روی مشارکت اثر منفی بگذارد اگر شما هم به نتیجه‌ای رسیدید به ما اعلام کنید.

 

*** هر قانونی را اجرا می کنیم

 

رحمانی‌فضلی پیرامون اینکه اگر مصوبه‌ای که مجلس دارد به تایید شورای نگهبان برسد آیا وزارت کشور خود را همراه با این مصوبه می‌داند، اظهارکرد:

ما هر مصوبه‌ای که قانون شود، آن را اجرا می‌کنیم.

 

*** برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در یک روز

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، وزیر کشور در پایان درباره ارائه پیشنهادی به وزارت کشور بر برگزاری انتخابات در ۲ روز، تصریح کرد:

براساس قانون برگزاری انتخابات در یک روز انجام می‌شود و در قانون چنین چیزی که انتخابات در ۲ روز برگزار شود را نداریم.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

19 − شانزده =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول