کد خبر:128803
پ
اوراسیا
رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران:

تمدید ایفای تعهدات ارزی از محل ورود موقت تا پایان سال

رییس سازمان توسعه تجارت از تمدید ایفای تعهدات ارزی از محل ورود موقت تا پایان سال خبر داد.

رییس سازمان توسعه تجارت از تمدید ایفای تعهدات ارزی از محل ورود موقت تا پایان سال خبر داد.

 

*** تمدید ایفای تعهدات ارزی از محل ورود موقت

 

به گزارش خبرگزاری سروش، حمید زادبوم با اعلام این مطلب، اظهار داشت:

پس از برگزاری جلسات متعدد کارشناسی سازمان با بانک مرکزی، گمرک، سازمان امور مالیاتی و اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران مقرر شد صادرکنندگانی که از تاریخ ۲۲ فروردین ۹۷ به بعد نسبت به صادرات از محل ورود موقت اقدام کرده‌اند، با مراجعه به گمرکات ورود موقت‌کننده کالا، اطلاعات را به دفتر صادرات گمرک ارسال کنند تا پس از بررسی توسط بانک مرکزی میزان تعهدات ارزی این گروه از صادرکنندگان محاسبه و در نهایت رفع تعهد ارزی انجام شود.

 

رییس سازمان توسعه تجارت در پایان آخرین مهلت مراجعه صادرکنندگان به گمرکات ورود موقت‌کننده را پایان دی‌ماه اعلام کرد و گفت:

براساس ابلاغیه مورخ اول دی‌ماه ۹۹، مهلت بهره‌مندی صادرکنندگان از محل ورود موقت و از خدمات تجاری و اعمال نشدن محدودیت برای آنان، تا پایان سال جاری تمدید شده است.

 

*** بازگشت ارز حاصل از صادرات

 

به گزارش خبرگزاری سروش، از ابتدای امسال، سازمان توسعه تجارت و بانک مرکزی مهلتی را برای صادرکنندگان به منظور بازگرداندن ارز حاصل از صادرات در سال های ۹۷ و ۹۸ تعیین کردند. در غیر این صورت کارت بازرگانی آنان تعلیق خواهد شد.

تا پایان شهریورماه ۳۵ میلیارد یورو ارز صادراتی به چرخه اقتصادی کشور بازگشت، اما ۱۶ میلیارد یورو باقی ماند که پیگیری برای پرداخت آن در دستور کار قرار دارد.

در آبان ماه نیز بانک مرکزی در بخشنامه ای اعلام کرد صادرکنندگان می توانند به صورت تهاتر و ارز متقاضی اقدام به ایفای تعهدات ارزی خود کنند.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

19 + 10 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول