کد خبر:129174
پ
ماهیان خاویاری
مدیرکل دفتر امور صید و صیادی سازمان شیلات ایران:

ممنوعیت صید ماهیان خاویاری توسط ۵ کشور حاشیه خزر

مدیرکل دفتر امور صید و صیادی سازمان شیلات ایران از ممنوعیت صید ماهیان خاویاری توسط ۵ کشور حاشیه خزر خبر داد.

مدیرکل دفتر امور صید و صیادی سازمان شیلات ایران از ممنوعیت صید ماهیان خاویاری توسط ۵ کشور حاشیه خزر خبر داد.

 

*** ممنوعیت صید ماهیان خاویاری

 

به گزارش خبرگزاری سروش، مختار آخوندی با اعلام این مطلب، اظهار کرد:

در نشست مجازی اخیر این کمیسیون، نمایندگان پنج کشور ساحلی دریای خزر بار دیگر ممنوعیت صید تجاری ماهیان خاویاری را برای جلوگیری از انقراض این گونه ارزشمند آبزی به تصویب رساندند.

ممنوعیت صید تجاری ماهیان خاویاری در دریای خزر از سال ۲۰۱۰ آغاز شده و قرار است کشورهای عضو کمیسیون حفاظت و بهره برداری بهینه از منابع زنده دریای خزر، آثار ممنوعیت صید این گونه ماهی را بررسی و نتایج را اعلام کنند.

 

وی با بیان اینکه صید تجاری ماهیان خاویاری در دریای خزر بر اساس این تصمیم همچنان قاچاق محسوب می‌شود، افزود:

نیروهای یگان حفاظت از منابع آبزیان سازمان شیلات و نیروهای دریایی و مرزبانی ناجا با متخلفان صید ماهیان خاویاری مطابق قانون برخورد می‌کنند.

 

*** صید غیر مجاز ماهیان استخوانی در دریای خزر

 

به گزارش خبرگزاری سروش، مدیرکل دفتر امور صید و صیادی سازمان شیلات در پایان، درباره صید غیر مجاز ماهیان استخوانی در دریای خزر نیز، گفت:

متاسفانه در مورد ماهیان استخوانی صید غیر مجاز در استان‌های شمالی کشور صورت می گیرد و این به معنای دست دراز کردن در جیب صیادان تعاونی‌هایی است که با مجوز و در زمان‌های تعیین شده از سوی سازمان شیلات به امر صید می‌پردازند.

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیرکل دفتر امور صید و صیادی سازمان شیلات ایران در پایان عواملی همچون درآمد کم، بیکاری و نبود شغل را از دلایل ورود برخی از افراد به رودخانه‌ها و دریای خزر برای صید غیر مجاز عنوان کرد و گفت:

صید غیر مجاز صیدی است که افراد بدون مجوز و بدون رعایت زمان و مکان تعیین شده از سوی سازمان شیلات و با ابزارها و روش های ممنوع شده، کار صید را انجام می‌دهند.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 + دوازده =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول