کد خبر:129235
پ
لطیفی
سخنگوی گمرک:

ترخیص کالا منوط به تایید انبار در سامانه جامع انبارها است

سخنگوی گمرک، ترخیص کالا را منوط به تایید انبار در سامانه جامع انبارهای وزارت صنعت اعلام کرد.

سخنگوی گمرک، ترخیص کالا را منوط به تایید انبار در سامانه جامع انبارهای وزارت صنعت اعلام کرد.

 

*** ترخیص کالا منوط به تایید انبار در سامانه جامع انبارها

 

به گزارش خبرگزاری سروش، سید روح الله لطیفی سخنگوی گمرک ایران با بیان اینکه مشکل این است که مقصد نهایی یک سری از کالاها تغییر می‌کند و هیچ نظارتی از طرف وزارت صنعت در آن نمی‌شود، اظهار داشت:

سامانه انبارهای گمرک از ۲۱ اسفند ۹۸ براساس توافق با ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز و وزارت صنعت دیگر مسئولیتی ندارد و مسئولیت با سامانه جامع انبارها است.
ترخیص کالا، قفل سیستمی شده است و سامانه جامع انبارها و گمرک زمانی می‌توانند کالا را ترخیص کنند که سامانه جامع انبارها، انبار مورد نظر را تأیید کند.
شرط ترخیص کالا ثبت انبار در سامانه جامع انبارهای وزارت صنعت است و سامانه گمرک انبارداری نیست بلکه مربوط به حسابرسی پس از ترخیص و مدیریت ریسک است که اگر وزارت صمت این اطلاعات را نیز به ما بدهد دیگر نیازی به این سامانه نداریم.
ما اطلاعات را به سامانه جامع توسعه تجارت می‌دهیم و این سامانه موظف است داده‌ها را به سامانه بازارگاه بدهد.
 
 
*** زمانی که کالا از گمرک خارج می‌شود، گمرک مسئولیتی ندارد
 
 
به گزارش  خبرگزاری سروش، سخنگوی گمرک در پایان با بیان اینکه زمانی که کالا از گمرک خارج می‌شود، گمرک مسئولیتی ندارد، اظهار داشت:
 
از ۲۹ خرداد، وزارت جهاد کشاورزی، به صورت فیزیکی به کسانی که ثبت کالا در بازارگاه داشتند مجوز ترخیص می‌داد، و گمرک نیز آن را اعمال می‌کرد، با هماهنگی‌های صورت گرفته با وزارت جهاد کشاورزی از ابتدای دی با تأیید موضوع قرنطینه در سامانه جامع گمرک از سوی وزارت جهاد، به معنای تأیید سامانه بازارگاه نیز خواهد بود.
 
زمانی که کالا از گمرک خارج می‌شود، گمرک مسئولیتی ندارد و وظیفه برعهده سامانه جامع انبارهای وزارت صنعت است.
 
پس از خروج کالا از گمرک اطلاعات سامانه جامع تجارت و سامانه جامع انبارها داده می‌شود و به زودی سامانه جامع تجارت به سامانه جامع انبارها متصل می‌شود.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شانزده − 8 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول