کد خبر:129552
پ
بیژن زنگنه
وزیر نفت:

ایجاد ظرفیت‌های جدید فروش و صادرات نفت در شرایط تحریم

وزیر نفت از ایجاد ظرفیت‌های جدید فروش و صادرات نفت در شرایط تحریم خبر داد.

وزیر نفت از ایجاد ظرفیت‌های جدید فروش و صادرات نفت در شرایط تحریم خبر داد.

 

*** ایجاد ظرفیت‌های جدید فروش و صادرات نفت 

 

به گزارش خبرگزاری سروش، بیژن زنگنه در آئین امضای قرارداد مرحله سوم طرح نگهداشت و افزایش تولید نفت به ارزش ۱.۲ میلیارد دلار در خصوص این قرارداد، اظهار کرد:

در طرح‌های نگهداشت و تولید تصمیم گرفتیم تمام این قراردادها با پیمانکاران ایرانی امضا شود و پیوستی در آن قرار دادیم که تجهیزات از داخل تأمین شود و اکنون به ۷۲ درصد ارزشی ساخت داخل رسیدیم.

این قراردادهای در اوج تحریم‌ها و برای ایجاد امید و ایجاد کار برای پیمانکاران و سازندگان داخلی تدوین و امضا شده است، آرزوی‌ام است شرکت‌های استانی تقویت شود.

 

وزیر نفت ضمن تاکید بر اینکه باید در دوران تحریم از ظرفیت‌های به وجود آمده استفاده کنیم، تصریح کرد:

در دوران تحریم بسیار سختی کشیدم، ملت بسیار سختی کشیدند، اما درس‌های بزرگی آموختیم و ظرفیت‌های بزرگی ایجاد شد که نمی‌توانیم درباره جزئیات آن بگویم، اما تحریم‌ها مردنی است، ما از این ظرفیت‌ها دست نمی‌کشیم.

ظرفیت ما برای فروش نفت و دریافت پول نفت اصلاً با سال ۹۷ قابل مقایسه نیست، باید از ظرفیت‌هایی که در دوره تحریم ایجاد شده استفاده کنیم.

 

وی در ادامه، تصریح کرد:

ما یکی از کشورهای هستیم که انرژی در آن زیاد هدر می‌رود بنابراین پیشنهاد می‌شود انرژی صرفه‌جویی شده از سوی دولت خریداری شود که کار مهمی است و از همه می‌خواهم هم‌فکری کنند.

 

*** صرفه‌جویی در مصرف گاز 

 

به گزارش خبرگزاری سروش، وزیر نفت در پایان با اشاره به اینکه در تولید گاز کشور در سال ‌جاری ۶۴ میلیون مترمکعب و اندازه ۲ فاز پارس جنوبی افزایش یافته و ۱۲ درصد مصرف گاز در بخش خانگی افزوده شده است، اظهار کرد:

کسی می‌تواند چنین انرژی را تأمین کند!؟ هیچ راهی جز صرفه‌جویی وجود ندارد.

امور بین‌الملل شرکت ملی نفت ایران اخیراً اعلام کرده است مازوت برای صادرات کم است و مخازن خالی شده است.

ما مشکلی برای صادرات مازوت نداریم، چرا هر کسی در کار دیگری دخالت می‌کند!؟

خواهشم این است یک تا دو درجه در مصرف گاز صرفه‌جویی شود، با ادارات دولتی که مصرف بالایی دارند برخورد شده است و استانداران خیلی در این زمینه کمک کردند، ما بحث‌مان مصرف نیست، این است که اسراف نشود.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهارده − هفت =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول