اخبار برگزیده

کد خبر:129609
پ
سردار محمد
فرمانده قرارگاه خاتم‌الأنبیاء(ص):

حضور پرقدرت قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء در عرصه صنعت نفت و گاز/ در جهت خودکفایی کامل در این بخش گام بر خواهیم داشت

فرمانده قرارگاه خاتم‌الأنبیاء (ص) ضمن اعلام امضاء دو قرارداد مهم در حوزه صنایع انرژی از حضور پر قدرت این قرارگاه در جهت خودکفایی کامل در این بخش خبر داد.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء ضمن اعلام امضاء دو قرارداد مهم در حوزه صنایع انرژی از حضور پر قدرت این قرارگاه در جهت خودکفایی کامل در این بخش خبر داد.

 

*** توسعه میدان اهواز با مشارکت قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء

 

به گزارش خبرگزاری سروش، سردار ‌سعید محمد‌ در تشریح دو قرارداد امضا شده در راستای توسعه صنعت نفت و گاز، اظهار داشت:

توسعه میدان اهواز به عنوان سومین میدان بزرگ نفتی در جهان و بزرگترین میدان نفتی کشور و همچنین توسعه میدان رشادت به عنوان سمبلی از مقاومت و توان فنی و مدیریتی کشور به همت قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) و با تکیه بر توان داخلی اجرا خواهد شد.

بر اساس این قرارداد، قرارگاه سازندگی خاتم با حفر ۴۱ حلقه چاه زمینه افزایش بیش از ۳۳ هزار بشکه تولید نفت خام از میدان اهواز را مهیا می‌سازد.

 

*** پروژه رشادت

 

‌فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء در خصوص پروژه رشادت، بیان داشت:

این پروژه در دو بخش روسطحی و ساخت سازه‌های دریایی و بخش زیرسطحی شامل حفاری ۲۰ حلقه چاه اجرا می‌شود و بیش از ۱۹ هزار بشکه در روز به تولید نفت کشور اضافه خواهد کرد تا ضمن توسعه صنایع دریایی کشور سبب احقاق حقوق ملت ایران در منابع هیدروکربوری خلیج فارس شود.

محمد در ادامه افزود:

این اقدام در بُعد منطقه‌ای، به منظور کمک به اقتصاد استان خوزستان و تقویت شرکت ملی حفاری، راهبرد حضور بر اساس استفاده حداکثری از ظرفیت‌های منطقه به ویژه توان شرکت‌های بومی در قالب تامین دکل، مهندسی، خدمات و نیروی انسانی مورد نیاز طراحی شده است.

 

*** خودکفایی کامل در حوزه صنایع انرژی

 

به گزارش خبرگزاری سروش، فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء در پایان، اظهار داشت:

در بُعد ملی نیز، با مشارکت در ریسک و همکاری گسترده با صنایع داخلی بنا داریم تا با شکل دادن کلیه خوشه‌های صنعتی و خدماتی مرتبط در جهت خودکفایی کامل در این بخش گام برداریم.

میدان رشادت برای ملت ایران یادآور خباثت و حمله آمریکایی‌ها در دوران جنگ تحمیلی است و امروز می‌تواند به عنوان نمادی از مقاومت و توان فنی و مدیریتی کشور به رخ دشمنان کشیده شود.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × پنج =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول