کد خبر:129626
پ
شایان
مدیرعامل بانک مسکن:

امکان دریافت وام مسکن بدون نیاز به خرید اوراق فراهم شد

مدیرعامل بانک مسکن از امکان دریافت وام خرید مسکن بدون نیاز به خرید اوراق تسهیلات خبر داد.

مدیرعامل بانک مسکن از امکان دریافت وام خرید مسکن بدون نیاز به خرید اوراق تسهیلات خبر داد.

 

*** دریافت وام مسکن بدون نیاز به خرید اوراق

 

به گزارش خبرگزاری سروش، محمود شایان با بیان اینکه بانک مسکن در بازه زمانی سالروز تأسیس بانک و دهه مبارک فجر از یک اهرم تسهیلاتی جدید برای شارژ مالی متقاضیان خرید مسکن کمک می‌گیرد، اظهار کرد:

از ۲۵ دی ماه سال جاری به مناسبت سالروز تأسیس بانک، طرح اعطای تسهیلات خرید مسکن به صورت توأم (بدون سپرده و خرید اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن) در دستور کار شعب بانک قرار می‌گیرد.

بانک مسکن با هدف کمک به خانه‌دار شدن اقشار مختلف جامعه و تقویت قدرت خرید متقاضیان مسکن، طرح اعطای تسهیلات خرید مسکن بدون سپرده را از ۲۵ دی ماه تا ۲۲ بهمن ماه در دستور کار قرار داده است.

 

مدیرعامل بانک مسکن به سقف تسهیلات جدید خرید مسکن اشاره و افزود:

همه شعب بانک مسکن به متقاضیانی که در بازه زمانی این طرح درخواست بهره مندی از تسهیلات خرید مسکن از محل‌ اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن را دارند، تسهیلات موصوف را به صورت توأم (بخشی از محل اعتبار داخلی بانک و بخشی از محل اوراق مذکور) پرداخت می‌کند.

 

*** نحوه بازپرداخت تسهیلات

 

وی درباره چگونگی پرداخت این نوع تسهیلات، تصریح کرد:

پرداخت تسهیلات خرید مسکن بدون سپرده به نحوی است که ۵۰ درصد مبلغ تسهیلات از محل ‌اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن و ۵۰ درصد مابقی از محل منابع بدون سپرده (مجموعاً تا سقف‌های ابلاغی تسهیلات خرید مسکن ‌اوراق گواهی حق تقدم)، پرداخت می‌شود، به این ترتیب متقاضیان فقط برای نیمی از تسهیلات نیازمند خرید اوراق هستند.

 

شایان با اشاره به نرخ سود و دوره بازپرداخت پیش‌بینی شده برای این تسهیلات، درباره دیگر شرایط اخذ آن، گفت:

همه شرایطی که متقاضیان برای دریافت تسهیلات ‌اوراق گواهی حق تقدم نیاز دارند نیز برای این نوع تسهیلات جاری است، به عنوان مثال متقاضیانی می‌توانند از این بخش از تسهیلات استفاده کنند که سن بنای ملک خریداری شده کمتر از ۲۵ سال باشد.

تنها تفاوت این تسهیلات با تسهیلات ‌اوراق گواهی حق تقدم در مدت زمان بازپرداخت است که معادل ۵ سال در نظر گرفته شده این در حالی است که طول دوره بازپرداخت تسهیلات‌از محل ‌اوراق گواهی حق تقدم معادل ۱۲ سال است.

همچنین نرخ سود پیش‌بینی شده برای تسهیلات خرید مسکن بدون سپرده معادل ۱۸ درصد است.

 

*** سقف تسهیلات ‌اوراق گواهی حق تقدم برای زوجین

 

به گزارش خبرگزاری سروش، مدیرعامل بانک مسکن در پایان به سقف تسهیلات خرید از محل ‌اوراق گواهی حق تقدم که برای زوجین در تهران و سایر شهرها پیش‌بینی شده اشاره کرد و گفت:

سقف تسهیلات ‌اوراق گواهی حق تقدم برای زوجین معادل ۲۰۰ میلیون تومان، در مراکز استان‌ها و شهرهای بالای دویست هزار نفر جمعیت معادل ۱۶۰ میلیون تومان و برای سایر شهرها معادل ۱۲۰ میلیون تومان است که متقاضیان این تسهیلات در بازه زمانی ذکر شده می‌توانند تا ۵۰ درصد مبلغ تسهیلات تا سقف مشخص را از محل تسهیلات بدون سپرده دریافت کنند.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوازده + نه =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول