کد خبر:129680
پ
بازرسی
بر اساس آمار منتشر شده وزارت صنعت:

انجام بیش از ۳ میلیون بازرسی از اصناف تا پایان آذرماه

بر اساس آمار منتشر شده وزارت صنعت از ابتدای سال ۹۹ تا پایان آذرماه، سه میلیون و ۱۹۰ هزار فقره بازرسی از صنوف مختلف انجام شده است.

بر اساس آمار منتشر شده وزارت صنعت از ابتدای سال ۹۹ تا پایان آذرماه، سه میلیون و ۱۹۰ هزار فقره بازرسی از صنوف مختلف انجام شده است.

 

*** رشد ۵.۲ درصدی بازرسی از اصناف

 

به گزارش خبرگزاری سروش، بر اساس آمار منتشر شده وزارت صنعت، تا پایان آذرماه سال ۹۹ بیش از سه میلیون و ۱۹۰ هزار فقره بازرسی از صنف‌های مختلف انجام شده که این تعداد در مقایسه با مدت مشابه سال پیش (سه میلیون و ۳۰ هزار فقره)، رشد ۵.۲ درصدی را نشان می‌دهد.

در حالی که از این تعداد در ۹ ماهه سال پیش ۲۰۲ هزار فقره پرونده تشکیل شده بود، سال ۹۹ این رقم به ۲۰۱ هزار پرونده کاهش یافت و افت پنج دهم درصدی نشان می‌دهد.

در ۹ ماهه سال ۹۸، حدود ۲۵۹ هزار فقره تخلف کشف شده که در مدت مشابه سال جاری این رقم به ۲۴۷ هزار فقره کاهش داشته است و نشان از کاهش ۴.۷ درصدی دارد.

تا پایان آذرماه سال جاری، از تعداد کل بازرسی‌های انجام شده از سوی وزارت صنعت در ۱۱۶ هزار فقره به شکایت‌های مردمی رسیدگی شده که این تعداد در سال پیش ۱۲۷ هزار فقره بوده است و کاهش ۸.۹ درصدی را نشان می‌دهد.

 

*** جزئیات تغییراتی در دسته‌بندی‌های اصناف

 

به گزارش خبرگزاری سروش، در هفته‌های پیشین، پنج کالا از جمله روغن‌ خوراکی، نهاده‌های دامی، مرغ زنده و گرم، سیمان و تایر سبک و سنگین به عنوان کالاهای دارای اولویت بازرسی وزارت صنعت برای جلوگیری از احتکار، بررسی موجودی و قیمت، تعیین شد.

در نیمه نخست سال ۹۹ نیز به دلیل شیوع ویروس کرونا، ماسک و لوازم بهداشتی مربوط به این بیماری در صدر بازرسی‌ها قرار داشتند و طی هفته‌های متوالی نظارت شدیدی بر آن اعمال می‌شد.

ویروس کرونا از اسفندماه سال ۹۸ در ایران شیوع یافت و همسو با تعطیلی، محدودیت‌هایی را به دنبال داشت.

اصناف در این مدت در چهار گروه شغلی تقسیم شدند و اصنافی که نیازهای روزمره شهروندان را تامین می‌کنند در گروه نخست جای گرفته‌اند که اجازه فعالیت در مناطق قرمز را دارند، هچنین تغییراتی در دسته‌بندی‌های اصناف انجام شده است.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

16 + هفت =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول