کد خبر:130692
پ
خوارزمی
خبرگزاری سروش گزارش می‌دهد:

جشنواره بین‌المللی خوارزمی برگزیدگان خود را شناخت

برگزیدگان سی و چهارمین جشنواره بین المللی خوارزمی با حضور وزیر علوم،‌تحقیقات و فناوری معرفی و مورد تجلیل قرار گرفتند.

برگزیدگان سی و چهارمین جشنواره بین المللی خوارزمی با حضور وزیر علوم،‌تحقیقات و فناوری معرفی و مورد تجلیل قرار گرفتند.

 

*** معرفی برگزیدگان سی و چهارمین جشنواره بین المللی خوارزمی

 

به گزارش خبرگزاری سروش، منصور غلامی روز یکشنبه با حضور در سی و چهارمین جشنواره بین المللی خوارزمی در محل وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از برگزیدگان این جشنواره تقدیر و تجلیل به عمل آورد.

یوسف ثبوتی از دانشگاه زنجان، مصطفی نمازی از شرکت صنعتی دیزل، نعمت اله فولادی از پژوهشگاه فضایی ایران، عبدالرضا یعقوب زاده طاری از شرکت پویندگان راه سعادت، شاهرخ شهرام از شرکت صنایع الکترونیک ایران، علی اصغر پاشایی از سازمان صنایع دریایی، احمد مولودی از سازمان جهاد دانشگاهی خراسان، ابوالفضل دیانی از پژوهشگاه فضایی ایران، حسین جهان خواه از پژوهشگاه بین‌المللی زلزله شناسی نفرات برگزیده داخلی و محمد خواجه نظیرالدین از کشور سوییس و لی جیانگ از کشور چین برگزیدگان بخش بین المللی جشنواره بین المللی خوارزمی سال ۹۹ را تشکیل دادند.

در این دوره از جشنواره ۲۰۲ طرح داخلی و ۴۷ طرح خارجی از ۲۶ کشور جهان برای حضور در این رقابت ثبت نام کردند. طرح ها در قالب ۱۸ گروه تخصصی و در چهار محور پژوهش های بنیادی، پژوهش های کاربردی، طرح های توسعه ای، نوآوری و ابتکار ارائه شده اند. در نهایت تعداد ۹ طرح داخلی و ۲ طرح خارجی از دانشمندان کشورهای چین و سوییس به عنوان برگزیده سی و چهارمین جشنواره بین‌المللی خوارزمی انتخاب شدند.

 

*** جشنواره خوارزمی

 

به گزارش خبرگزاری سروش،‌ جشنواره خوارزمی که بنیان آن پس از پیروزی انقلاب اسلامی در سال ۱۳۶۶ نهاد شد، اکنون به عنوان با سابقه‌ترین جشنواره علمی جمهوری اسلامی ایران شناخته می شود.

این رویداد علمی و پژوهشی با هدف ارج نهادن به مقام والای پژوهشگران، نوآوران و فناوران، ترویج فرهنگ کارآفرینی، دانش بنیان و تجاری سازی نتایج تحقیقات، به شناسایی مخترعان و پژوهشگران برتر کشور می پردازد.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × 3 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول