کد خبر:130870
پ
رفع موانع تولید
رئیس قوه قضائیه:

شهیدان سلیمانی و المهندس به امت اسلامی تعلق دارند

رئیس قوه قضاییه عنوان کرد، شهیدان سلیمانی و المهندس به امت اسلامی تعلق دارند.

رئیس قوه قضاییه عنوان کرد، شهیدان سلیمانی و المهندس به امت اسلامی تعلق دارند.

 

*** شهادت حاج قاسم سلیمانی

 

به گزارش خبرگزاری سروش، سید ابراهیم رئیسی با حضور در یادمان شهیدان حاج قاسم سلیمانی و ابو مهدی المهندس تاکید کرد که این دو شهید بزرگوار نه به ایران و عراق بلکه متعلق به امت اسلامی و بشریت هستند.

 

رئیس قوه قضاییه ایران که به عراق سفر کرده است، دوشنبه شب در یادمان شهیدان حاج قاسم سلیمانی و ابو مهدی المهندس حاضر و پس از قرائت فاتحه، به سخنرانی پرداخت.

 

*** پاسخ شهادت سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس بی پاسخ نمی ماند

 

حجت الاسلام رئیسی در سخنانی که تعدادی از شبکه تلویزیونی عراقی در مشهد سرداران شهید حاج قاسم سلیمانی وابومهدی المهندس به طور مستقیم پخش کردند، گفت:

پاسخ شهادت سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس بی پاسخ نمی ماند.

 

وی در این سخنان همچنین سلام و تحیات رهبر معظم انقلاب اسلامی و ملت ایران را به ملت، دولت و مقامات، مراجع عظام و همه اصحاب رسانه در عراق رساند.

 

*** اعتراف مسوولین آمریکایی

 

رییس قوه قضاییه در ادامه اضافه کرد:

مسوولین آمریکایی اعتراف کرده اند که گروه تروریستی داعش را خود آنها ایجاد کرده و به جان ملت ها انداخته اند.

دست انتقام الهی حق مظلوم را از ظالم خواهد گرفت و به شما آمریکایی ها و دشمنان اسلام می گویم که شهید حاج قاسم سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس از قاسم سلیمانی و ابومهدی وقتی که زنده بودند، خطرناکتر خواهند بود.

 

حجت الاسلام رئیسی یکی از دلایل نشانه اهمیت شهادت این دو شهید بزرگوار را تشییع باشکوه پیکرهای مطهر این دو شهید در عراق و ایران دانست و افزود:

روابط دو ملت عراق و ایران با خون این دو شهید بیش از پیش به هم پیوند خورده است.

شهیدان سلیمانی و ابومهدی نماد عزت، اقتدار، محبت به مردم، دعوت به خدا، انسجام و وحدت اسلامی و دشمن شناسی و ظلم ستیزی و نماد مقاومت برای همیشه تاریخ هستند.

مقاومت مردم عراق و جوانان سلحشور عراقی مقابل بیگانگان و عوامل شیطان بزرگ آمریکا و تکفیری‌ها ستودنی است.

اینجا مقتل دو قهرمان بزرگ ملت ایران و عراق است؛ قهرمانان امت اسلامی شهیدان حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المنهدس که نه فقط متعلق به مردم عراق و ایران بلکه متعلق به امت اسلامی و بشریت هستند.

 

*** مبارزه با تروریسم

 

رییسی در ادامه افزود:

این دو قهرمان و همراهانشان قهرمانان مبارزه با تروریسم بودند و این دو قهرمان امنیت ساز برای عراق و ایران و منطقه بودند و آن‌هایی که این‌ها را به شهادت رساندند کسانی هستند که نمی‌خواهند مردم ایران و عراق در امنیت زندگی کنند.

اینجا مشهد سرداران بزرگ اسلام است که خون عراقی و ایرانی در این نقطه پیوند خورده است؛ در جای جای منطقه خون سلحشوران ایرانی و عراقی بهم پیوند خورده است.

این پیوند از گذشته‌ها بوده است؛ پیوندهای عمیق اعتقادی و دینی بین این دو همسایه چنان پیوندی است که این پیوند هرگز با هیچ توطئه و فتنه‌ای گسسته نخواهد شد.

اینجا نماد جنایت هولناک استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا است، به این منظور است که آمریکا نماد مقاومت را هدف قرار می‌دهد و به هیچ کدام از قوانین بین اللملی توجه نمی‌کند و با زیرپا گذاشتن تمامی قوانین بین المللی و تمامیت ارضی عراق مرتکب جنایت می‌شود.

با چه منطقی مهمان گرامی کشور و دولت و مردم عراق را به گلوله بستید؟ با چه منطقی میزبان او را به شهادت رساندید؟

 

وی در ادامه اضافه کرد:

دست انتقام الهی همواره از آستین ملت بیرون آمده و بیرون خواهد آمد، آمریکا خود داعش را ایجاد و حمایت می‌کند و تمام امکانات مالی، تسلیحاتی و اطلاعاتی را به داعش می‌دهد و به جان ملت مسلمان می‌اندازد و کسانی که مقابل داعش ایستادگی می‌کنند هدف قرار می‌دهد.

 

*** راه شهیدان سلیمانی و المهندس همواره پر رهرو خواهد بود

 

به گزارش خبرگزاری سروش، رییس دستگاه قضایی ایران در پایان، اظهار کرد:

راه شهیدان سلیمانی و المهندس همواره پر رهرو خواهد بود و روز به ‌روز این مکتب برای نسل‌ها پیام عزت، ایستادگی و مقاومت دربرابر استکبار خواهد داشت.

از دولت، مرجعیت و مردم انقلاب عراق صمیمانه به‌خاطر تجلیل از شهیدان مقاومت و انقلاب اسلامی تشکر می‌کنم.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شش − 5 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول