کد خبر:130938
پ
حوزه سلامت
وزیر بهداشت:

آغاز واکسیناسیون سراسری کرونا در ۶۳۵ بیمارستان کشور/ فرزند وزیر بهداشت واکسن دریافت کرد

وزیر بهداشت از آغاز واکسیناسیون سراسری کرونا در ۶۳۵ بیمارستان کشور خبر داد.

وزیر بهداشت از آغاز واکسیناسیون سراسری کرونا در ۶۳۵ بیمارستان کشور خبر داد.

 

*** واکسیناسیون سراسری کرونا

 

به گزارش خبرگزاری سروش، سعید نمکی در مراسم آغاز واکسیناسیون سراسری اینکه بیماری کووید ۱۹ ضمن تبریک ایام‌الله دهه فجر، اظهار داشت:

خوشبختانه با حمایت‌های مستمر همکاران ارجمند من در وزارت امور خارجه، سازمان برنامه و بودجه، بانک مرکزی و وزارت راه و به خصوص پیگیری‌های مستمر به سفرای ارجمند در کشورهایی که برای واردات واکسن تلاش می‌کردیم قولی که مردم برای واردات واکسن قبل از ۲۲ بهمن دادیم عملی شد.

امروز در ۶۳۵ بیمارستان دولتی، خصوصی و خیریه واکسیناسیون برای پرسنل درگیر در آی سی یو آغاز می‌شود. پرستاران، پزشکان، نیروهای بهیار و … از جمله گروه‌هایی هستند که واکسن دریافت می‌کنند.

 

وزیر بهداشت در ادامه تصریح کرد:

در بین این افراد یکی دانشجوی نخبه کشور است و آمده اعلام کند که خون ما از خون مردم دیگر رنگین‌تر نیست و این اثبات این موضوع است که ما جان و مال خودمان را نثار مردم این سرزمین خواهیم کرد، این فرد کسی نیست جز فرزند وزیر بهداشت.

 

*** واردات واکسن

 

وی در ادامه بیان داشت:

در آینده نزدیک از منابع مطمئن دیگری واکسن وارد می‌کنیم، و افراد بالای ۶۵ سال و افراد مبتلا به بیماری زمینه‌ای و سایر گروه‌ها واکسن دریافت می‌کنند و امیدواریم به پوشش واکسیناسیون ۷۰ درصدی برسیم. همچنین امیدواریم واکسن تولید داخل نیز از بهار به دست مردم برسد.

 

وزیر بهداشت ضمن تقدیر از نقش خبرنگاران گفت:

جمهوری اسلامی ایران علی رغم فشارهای بین‌المللی با دست‌های بسته در اقیانوس کرونا شنا کرد، روزگاری که با تحریم مردم را از کمترین خدمات محروم کردند اما توانستیم با وفاق ملی از بحران عبور کنیم و برای همه عزیزان مبتلا ارزوی سلامتی داریم و برای همه جان باختگان تقاضای رحمت الهی دارم.

واکسن تولید داحل قبل از بهار به ما نمی رسید و از منابع معتبر جهان استفاده کردیم. این ها باید در سه فاز بگذرانند و در سایر کشورها واکسیناسیون انجام شود. روسیه، چین، آسترازانکا، دو منبع از هند و از طریق قراردادهای کووکس از جمله آن است.

 

*** سند ملی واکسیناسیون

 

وی با اشاره به سند ملی واکسیناسیون گفت:

امروز اولین نفراتی که با بیماران در ارتباط بودند واکسینه شدند و دو هفته دیگر واکسیناسیون سایرین آغاز می شود. گروه های هدف ما برای کاهش بستری و مرگ و میر گروه های مدافعین سلامت، سالمندان و بیماران زمینه که ۸۰ درصد مرگ و میرها هستند خواهد بود.

 

وزیر بهداشت در پایان طرح ملی واکسیناسیون ضمن تقدیر از اصحاب رسانه، گفت:

جمهوری اسلامی ایران علی رغم فشارهای گسترده بین المللی با دست های بسته در اقیانوس کرونا شنا کرد.

 

*** دریافت واکسن کرونا

 

به گزارش خبرگزاری سروش، در ادامه مراسم، فتاح قاضی رییس آی سی یو اورژانس بیمارستان امام خمینی، سارا گودرزی پرستار بخش آی سی یو، علی آستراکی کمک بهیار، سید جمیل حسینی پرستار بخش آی سی یو، نیز واکسن کرونا دریافت کردند.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × یک =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول