کد خبر:130903
پ
صنایع‌ دستی
خبرگزاری سروش گزارش می‌دهد:

پنجمین جشنواره صنایع‌ دستی فجر گشایش یافت

پنجمین جشنواره صنایع دستی فجر در آستانه چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با حدود ۳۰۰ اثر از ۱۵۰ هنرمند گشایش یافت.

پنجمین جشنواره صنایع دستی فجر در آستانه چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با حدود ۳۰۰ اثر از ۱۵۰ هنرمند گشایش یافت.

 

*** پنجمین جشنواره صنایع‌دستی فجر

 

به گزارش خبرگزاری سروش، مراسم افتتاحیه پنجمین جشنواره صنایع‌دستی فجر امروز (سه‌شنبه ۲۱ بهمن) با حضور معصومه ابتکار معاون رئیس‌جمهوری در امور زنان و خانواده و پویا محمودیان معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی کشور و جمعی از هنرمندان و فعالان حوزه صنایع‌دستی برگزار شد.
در این دوره از جشنواره به شش هنرمند برگزیده، نشان سرو سیمین ویژه جشنواره فجر صنایع‌دستی به‌همراه جایزه غیرنقدی و به شش هنرمند برگزیده دیگر دیپلم افتخار و جایزه غیرنقدی اعطا می شود.

در این مراسم از دو بانوی هنرمند که در نمایشگاه و مسابقه مجازی صنایع‌دستی برگزیده جهان به نمایندگی از منطقه آسیا و اقیانوسیه شورای جهانی صنایع‌دستی شرکت کرده بودند و حائز رتبه شدند، تجلیل و آثار تعدادی از هنرمندان فقید به نمایش گذاشته شد.

 

*** نمایش آخرین دستاوردهای صنایع‌دستی

 

به گزارش خبرگزاری سروش، نمایش آخرین دستاوردهای صنایع‌دستی و هنرهای سنتی ایران، آشنایی با هنرمندان جوان و کشف استعدادهای نو در عرصه صنایع‌دستی، ایجاد فضایی برای مواجهه بی‌واسطه مخاطبان با آثار صنایع‌دستی و ارتباط با هنرمندان از اهداف برگزاری این جشنواره صنایع دستی فجر است.

ساعت بازدید نمایشگاه آثار پنجمین جشنواره صنایع‌ دستی فجر از ساعت ۱۰ تا ۱۴ و ٣٠ دقیقه به جز پنجشنبه و جمعه‌ها و ایام تعطیل است و علاقه‌مندان می‌توانند برای بازدید از این نمایشگاه به محل موزه ملی ایران در خیابان ٣٠ تیر مراجعه کنند. در این نمایشگاه حدود ۳۰۰ اثر از ۱۵۰ هنرمند به‌نمایش در خواهد آمد و مراسم اختتامیه نیز ۱۰ اسفند ماه برگزار می‌شود.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یازده + دو =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول