کد خبر:130950
پ
تنظیم بازار
معاون بازرگانی وزارت صنعت:

تراز تجارت کشور رو به مثبت ‌شدن پیش می‌رود/ تامین نیاز ارزی کشور با افزایش صادرات غیر نفتی

معاون بازرگانی وزارت صنعت از پیش‌روی مثبت تراز تجارت کشور خبر داد.

معاون بازرگانی وزارت صنعت از پیش‌روی مثبت تراز تجارت کشور خبر داد.

 

*** پیش‌روی مثبت تراز تجارت کشور

 

به گزارش خبرگزاری سروش، عباس قبادی در جریان بهره‌برداری پنج واحد صنعتی راکد و تولیدی استان کرمانشاه، اظهار کرد:

اکنون صادرات کالاهای غیرنفتی کشور حدود ۴۰ تا ۴۵ میلیارد دلار در سال است و اگر بتوانیم آن را به ۵۰ میلیارد دلار برسانیم برای تامین ارز دیگر نیاز به فروش نفت نخواهیم داشت.

 

وی با بیان اینکه یکی از اهداف مهم تحریم‌ها اختلال در تامین ارز کشور بود، گفت:

با اتخاذ راهبرد توسعه تولید و همچنین راه اندازی مجدد واحدهای راکد، تحریم‌های دشمن شکست خورد و امروز تراز تحارت کشور به سمت مثبت شدن پیش می‌رود و با تامین ارز از طریق صادرات کالاهای غیرنفتی، کشور حتی بدون فروش نفت اداره می‌شود.

 

*** بهره‌برداری از ۸۳ پروژه راکد در کرمانشاه

 

به گزارش خبرگزاری سروش، معاون بازرگانی وزارت صنعت در پایان با بیان اینکه توسعه تولید در کشور تولید قدرت می‌کند، اظهار کرد:

در ایام دهه فجر در استان کرمانشاه ۸۳ پروژه راکد و توسعه‌ای با اعتبار هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان و اشتغال‌زایی هزار و ۵۰۰ نفر به بهره‌برداری رسید و این یعنی اینکه ما شاهد یک تحول اقتصادی در شرایط تحریم‌ها هستیم.

در خصوص توسعه شرکت صنایع چاپ و بسته‌بندی کارتن غرب کرمانشاه نیز باید گفت، این شرکت در اوج فعالیت و تولید خود قرار دارد و می‌تواند تمام نیازهای منطقه و کشورهای همسایه را پاسخ بدهد.

همچنین افتتاح پنج واحد تولیدی راکد و توسعه‌ای در این استان انجام شد که اکثر این واحدها در راستای تامین نیاز داخلی و توسعه صادرات به بهره‌برداری رسیده است و سمت و سوی کشور نیز همین توسعه صادرات کالاهای غیرنفتی است.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

18 + پنج =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول