کد خبر:131153
پ
طرح ملی مسکن
معاون مسکن وزیر راه و شهرسازی:

۲ راهکار برای کنترل افزایش بازار خرید و فروش ‌مسکن

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی، ۲ راهکار برای کنترل افزایش بازار خرید و فروش ‌مسکن را تشریح کرد.

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی، ۲ راهکار برای کنترل افزایش بازار خرید و فروش ‌مسکن را تشریح کرد.

 

*** انعقاد تفاهم‌نامه‌هایی برای تولید مسکن با سایر وزارتخانه‌ها

 

به گزارش خبرگزاری سروش، محمود محمودزاده بر رونق تولید مسکن تاکید کرد و اظهار کرد:

وزارت راه و شهرسازی دنبال تولید مستمر مسکن است و این برنامه‌ای است که در برنامه‌های بلندمدت این وزارتخانه دنبال و پیگیری خواهد شد.

در خصوص تولید مستمر مسکن در این دولت، برنامه‌ریزی کلانی انجام شده است که بخشی از آن‌ها مربوط به طرح اقدام ملی‌مسکن و بخشی دیگر مربوط به تفاهم‌نامه‌هایی است که وزارت راه و شهرسازی با سایر وزارتخانه‌ها برای تولید‌مسکن، منعقد کرد.

 

*** اتمام پالایش مرحله سوم طرح اقدام ملی مسکن

 

وی از اتمام پالایش مرحله سوم طرح اقدام ملی‎‌مسکن که ظرفیت جدیدی را برای ۱۸۳ شهر جدید برای متقاضیان‌مسکن ایجاد کرده بود، خبر داد و افزود:

متقاضیان واجد شرایط طرح اقدام ملی‌مسکن در مرحله سوم به استان‌ها معرفی شده‌اند که بنا بر اعلام استان‌ها بخش عمده‌ای از پذیرفته‌شدگان در مرحله معرفی به پروژه‌ها هستند.

 

*** ۲ راهکار برای کنترل افزایش بازار خرید و فروش‌مسکن

 

به گزارش خبرگزاری سروش، معاون وزیر راه و شهرسازی در پایان در خصوص افزایش قیمت‌مسکن که توسط بانک مرکزی و مرکز آمار ارائه شده است و برنامه‌ریزی وزارت راه و شهرسازی برای کنترل قیمت‌مسکن و ساماندهی بازار و ثبات قیمت بازار خرید و فروش‌مسکن، اظهار کرد:

برای کنترل افزایش بازار خرید و فروش‌مسکن به دو حالت می‌توان برخورد کرد.

اول آنکه به موازات آن افزایش تولید و ساماندهی بازار پیگیری شود و دوم آنکه توسط دولت قیمت‌گذاری انجام شود که این موضوع امکانش از نظر قوانین و ساختار اجرایی امکانپذیر نیست، اما در خصوص افزایش تولید و ساماندهی بازار مسکن کارهای مهمی انجام شده و در حال انجام است.

به موازات افزایش تولید مسکن و فراهم آوردن بسترهای تولید مسکن که بخشی از آنها تسری تسهیلات و خدمات به پروژه‌های خودمالک در کنار پروژه‌های دولتی است، در تلاش هستیم تا بتوانیم واحدهایی که خالی مانده و می‌توانند در بازار اجاره برای گروه‌های هدف مورد استفاده قرار بگیرند با ابزار قانونی در اختیار این گروه قرار بگیرد.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یازده + 15 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول