کد خبر:131593
پ
۱۳۹۹۱۱۱۹۱۵۵۵۵۹۳۲۵۲۲۱۸۷۲۸۴-removebg-preview
 وزیر سابق جهاد کشاورزی:

حذف ارز ۴۲۰۰ از اهداف دولت است تا بتواند از آن برای انتخابات بهره‌برداری کند

وزیر سابق جهاد کشاورزی معتقد است، حذف ارز ۴۲۰۰ از اهداف دولت است تا بتواند از آن برای انتخابات بهره‌برداری کند.

وزیر سابق جهاد کشاورزی معتقد است، حذف ارز ۴۲۰۰ از اهداف دولت است تا بتواند از آن برای انتخابات بهره‌برداری کند.

 

*** حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی

 

به گزارش خبرگزاری سروش، به نقل از خبرگزاری منتخبین، صادق خلیلیان درباره حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی از بودجه، اظهار داشت:

حذف ارز ۴۲۰۰ از اهداف دولت است تا به شکل ابزاری بتواند از آن برای انتخابات بهره برداری کند و با فروش آزاد آن یارانه‌ نقدی را ۴ برابر کند.
طبیعی است که حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی قدرت خرید مردم را از آن چیزی که اکنون وجود دارد ضعیف تر می کنند؛ برای این قشر از جامعه که هر روز در حال بزرگتر شدن نیز هست چه باید کرد و معیشت آنها چه می شود؟
مردم در حال حاضر تخم مرغ را چند می خرند ،هر عدد تخم مرغ ۲ هزار تومان فروخته می شود که در واقع این قیمت با ارز ۴۰ هزار تومانی مطابقت می‌کند؛ نباید گول ذینفعان ارز ۴۲۰۰ تومانی را خورد. قیمت مرغ نیز به بالای ۳۰ هزار تومان رفت.
 
وی در ادامه افزود: مرغداران برآورد می کنند که ارز ۴۲۰۰ تومانی مرغ برداشته شود نرخ هرکیلوگرم آن بالای ۵۰ هزار تومانی می‌رسد. این حرف ها من در آوردی است و در حالیکه نهاده با قیمت مصوب وارد می شود نرخ مرغ به بالای ۳۰ هزار تومان رفت، بنابراین هدف گذاری ها برای ارز دولتی محقق نشده و دولت باید در این زمینه پاسخگو باشد که این ارزها کجا رفته است.
 
 

*** داد و ستد کالا با ارز آزاد

 
 
به گزارش خبرگزاری سروش، وزیر سابق جهاد کشاورزی در پایان، اظهار داشت:
در حال حاضر نیز ۶ هزار قلم کالا در کشور با ارز آزاد داد و ستد می شود و تعدادی محدودی از کالاهای اساسی به این شکل ارز ۴۲۰۰ تومانی می گیرند.
بخش عمده ای از ارز ۴۲۰۰ تومانی به هدف مورد نظر اثابت نکرده است و به دست مردم نمی رسد، حال اینکه عده ای اصرار دارند ارز ۴۲۰۰ تومانی باشد ناشی از نگاه ساده به موضوع است یا اینکه از ذینفعان ارز دولتی هستند.
 
 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری منتخبین
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نه − هفت =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول