کد خبر:131160
پ
آمادگی بانک مرکزی
رئیس کل بانک مرکزی:

دولت تصمیمی برای حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی در اصلاحیه بودجه ۱۴۰۰ نگرفته است

رئیس کل بانک مرکزی، با اشاره به نهایی شدن اصلاحیه لایحه بودجه ۱۴۰۰ تا ۲۶ بهمن اعلام کرد، دولت در این اصلاحیه تصمیمی برای حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی دارو کالاهای اساسی نگرفته است.

رئیس کل بانک مرکزی، با اشاره به نهایی شدن اصلاحیه لایحه بودجه ۱۴۰۰ تا ۲۶ بهمن اعلام کرد، دولت در این اصلاحیه تصمیمی برای حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی دارو کالاهای اساسی نگرفته است.

 

*** تصمیم دولت در مورد ارز ۴۲۰۰ تومانی

 

به گزارش خبرگزاری سروش، عبدالناصر همتی در خصوص تصمیم دولت در مورد ارز ۴۲۰۰ تومانی در اصلاحیه بودجه ۱۴۰۰، اظهار داشت:

در خصوص بودجه حتما مسئولین محترم سازمان برنامه و بودجه اطلاعات لازم را منتشر می‌کنند ولی در حدی که بنده در جریان هستم نکات اصلی و کلیدی لایحه بودجه در چارچوب لایحه قبلی امروز با حضور و مشارکت تیم اقتصادی دولت بررسی شد.

 

رئیس کل بانک مرکزی در پایان درباره جمع‌بندی نهایی بودجه ۱۴۰۰ در دولت، افزود:

بنظرم تا فردا لایحه بودجه در دولت نهایی بشود.

تصمیمی برای تغییر ارز ۴۲۰۰ دارو و کالاهای اساسی، در اصلاحیه لایحه بودجه ۱۴۰۰ توسط دولت اتخاذ نشده است.

 

*** مهمترین اختلافات دولت و مجلس در خصوص بودجه ۱۴۰۰

 

به گزارش خبرگزاری سروش، لایحه بودجه ۱۴۰۰ که آذرماه به مجلس رفته بود، بعد از تصویب در کمیسیون تلفیق و اعمال برخی تغییرات اساسی از جمله حذف دلار ۴۲۰۰ تومانی، در صحن علنی مجلس رد شد.

بعد از رد کلیات لایحه بودجه در صحن علنی مجلس، دولت موظف شد تا در اسرع وقت اصلاحیه‌های لازم را در لایحه بودجه اعمال کند و مجدداً بودجه ۱۴۰۰ را تقدیم مجلس کند.

از مهمترین اختلافات دولت و مجلس در خصوص بودجه ۱۴۰۰، حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی دارو و کالاهای اساسی بود، مجلسی‌ها ادامه پرداخت این نوع ارز را باعث افزایش رانت و فساد می‌دانند و دولت معتقد است الان زمان حذف یکباره ارز ۴۲۰۰ تومانی نیست زیرا اثر مستقیم در قیمت سایر کالاها خواهد داشت.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

9 + 1 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول