کد خبر:131254
پ
صادرات آهن اسفنجی
خبرگزاری سروش گزارش می‌دهد:

تولید ۱۰ ماهه آهن اسفنجی از مرز ۲۵.۵ میلیون تن گذشت

تولید آهن اسفنجی توسط شرکت‌های بزرگ بخش معدن و صنایع معدنی و تابعه سازمان ایمیدرو در دوره ۱۰ ماهه امسال به رقم ۲۵ میلیون و ۵۵۴ هزار و ۳۹۹ تن رسید.

تولید آهن اسفنجی توسط شرکت‌های بزرگ بخش معدن و صنایع معدنی و تابعه سازمان ایمیدرو در دوره ۱۰ ماهه امسال به رقم ۲۵ میلیون و ۵۵۴ هزار و ۳۹۹ تن رسید.

 

*** تولید آهن اسفنجی

 

به گزارش خبرگزاری سروش، برپایه داده‌های آماری فولاد مبارکه، سفید دشت، سبا، هرمزگان، کاوه جنوب، آهن و فولاد غدیر، میدکو، خوزستان، میانه، سبزوار، شادگان، صبا فولاد، نی ریز، آهن و فولاد ارفع، آهن و فولاد گل گهر، چادرملو، جهان فولاد سیرجان و فولاد بافت در دوره ۱۰ ماهه بالاترین میزان تولید مربوط به فولاد مبارکه با رقم ۶ میلیون و ۲۱۹ هزار و ۱۴۲ تن ثبت شد.

همچنین بیشترین رشد عملکرد تولید آهن اسفنجی در دوره فروردین لغایت دیماه امسال توسط صبا فولاد ( بریکت گرم) با ۹۲ درصد بود که نسبت به ۱۰ ماهه ۹۸ تحقق یافت.

تولید آهن اسفنجی در دیماه امسال از سوی واحد های یاد شده به رقم دو میلیون و ۱۹۶ هزار و ۷۹۰ تن رسید که در مقایسه با ماه مشابه پارسال به میزان دو درصد کاهش نشان می دهد.

دیماه ۹۹ بیشترین رشد تولید آهن اسفنجی در بین واحد های مورد بررسی مربوط به فولاد کاوه جنوب به میزان ۳۳ درصد در مقایسه با دیماه ۹۸ ثبت شد و بیشترین کاهش دیماه نیز با ۵۵ درصد مربوط فولاد خراسان بود.

علاوه بر این بیشترین میزان تولید دیماه هم متعلق به فولاد مبارکه با ۳۴۵ هزار و ۸۹۵ تن ثبت شد.

 

*** ایران رتبه دوم جهانی آهن اسفنجی

 

به گزارش خبرگزاری سروش، بررسی آمارها نشان می‌دهد ایران با تولید ۲۷ میلیون و ۹۰۷ هزار تن آهن اسفنجی، رتبه دوم جهانی را پس از هند را در سال ۹۸ به خود اختصاص داده است.

سال گذشته میزان تولید آهن‌اسفنجی برابر با ۲۷ میلیون و ۹۰۷ هزار تن بود که در مقایسه با ۲۶ میلیون و ۳۵۹ هزار تن عملکرد سال ۹۷ رشد ۶ درصدی داشت.

ایران پس از هند دومین تولید کننده آهن‌اسفنجی جهان محسوب می شود و در چارچوب طرح های هفتگانه فولاد ا

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

16 − چهار =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول