کد خبر:131684
پ
سردار محمد
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص):

بندر پارسیان ، اولین و بزرگترین بندر تخصصی صنعتی، معدنی و نفتی ایران است

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص)، بندر پارسیان را اولین و بزرگترین بندر تخصصی صنعتی، معدنی و نفتی ایران معرفی کرد.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص)، بندر پارسیان را اولین و بزرگترین بندر تخصصی صنعتی، معدنی و نفتی ایران معرفی کرد.

 

*** افتتاح سکوی شماره ۵ بندر پارسیان

 

به گزارش خبرگزاری سروش، سردار سعید محمد ضمن اشاره به افتتاح سکوی شماره ۵ بندر پارسیان توسط رئیس جمهور، اظهار داشت:

بندر پارسیان به عنوان دروازه اصلی واردات مواد خام و صادرات محصولات تولیدی حاصل تلاش مشترک قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) و سازمان ایمیدرو زیر مجموعه وزارت صنعت، معدن و تجارت است و این در حالی است که بیش از ۸۰ درصد از اسکله‌های فعال کشور به دست قرارگاه ساخته شده است.

در خیلی از حوزه‌ها و گرایش‌ها به سرمایه‌گذار تبدیل شده‌ایم که دولت را در سرمایه‌گذاری در پروژه‌ها و ایجاد اشتغال و کارآفرینی کمک می‌کنیم و در اجرای پروژه بندر پارسیان نیز ۸۰ درصد سرمایه‌گذاری توسط قرارگاه انجام شده است.

 

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) در پایان، بیان داشت:

این پروژه شامل ۱۵۰۰ متر موج‌شکن اصلی، ۴ پست اسکله با امکان تخلیه و بارگیری حدود ۹ میلیون تن انواع کالا در سال است که ظرفیت شناورهایی تا ۱۰۰ هزار تن با حداکثر عمق آبخور ۱۷ متر در طراحی‌‏ها لحاظ شده و در حال حاضر اسکله شماره پنج آن تکمیل شده است.

 

*** شهرستان پارسیان

 

شهرستان پارسیان در غرب استان هرمزگان و ۳۰ کیلومتری عسلویه واقع شده است و منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی ‌بر پارسیان در محدوده‌ای افزون بر ۱۰ هزار هکتار در این شهرستان واقع شده است و قرار است در این بندر، چهار اسکله ساخته شود تا کشتی‌های با تناژ بالا در این بندر پهلوگیری کنند.

 

*** بندر پتروشیمی پارس

 

به گزارش خبرگزاری سروش، شایان ذکر است طراحی و اجرای بندر پتروشیمی پارس به عنوان بزرگترین بندر پتروشیمی غرب آسیا، طراحی و اجرای فاز نخست بندر شهید بهشتی چابهار به عنوان اولین بندر اقیانوسی کشور، طراحی و اجرای بندر شهید رجایی به عنوان بزرگترین بندر تجاری و پایانه کانتینری کشور و طراحی و احداث بندر تمبک به عنوان بزرگترین بندر کیسونی غرب آسیا توسط قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) اجرا شده است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

17 + نه =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول