کد خبر:131628
پ
۱۳۹۸۰۹۱۲۱۱۲۸۵۳۳۸۴۱۹۰۲۱۲۰۴
خبرگزاری سروش گزارش می‌دهد:

مرگ ۲۱ نفر در آمریکا بر اثر سرمای شدید و کم سابقه

سرمای شدید و بارش برف و کولاک کم سابقه در ایالت تگزاس آمریکا تاکنون منجر به مرگ حداقل ۲۱ نفر شده است.

سرمای شدید و بارش برف و کولاک کم سابقه در ایالت تگزاس آمریکا تاکنون منجر به مرگ حداقل ۲۱ نفر شده است.

 

*** مرگ ۲۱ نفر در آمریکا بر اثر سرمای شدید و کم سابقه

 

به گزارش خبرگزاری سروش، مقام های رسمی اعلام کردند: در پی بارش برف و کولاک کم سابقه و سرمای شدید تاکنون ۲۱ نفر جان خود را از دست داده‌اند و برق میلیون ها نفر قطع شده است.

بر اساس این گزارش، سرمای کشنده و بی سابقه بخش های گسترده‌ای از ایالات متحده را فراگرفته و این مساله موجب شده تا مراکز واکسیناسیون تعطیل شده و روند توزیع واکسن کرونا در آمریکا مختل شود.

مقام های رسمی گفتند: تاکنون حداقل ۲۱ نفر در تگزاس، لوییزیانا، کنتاکی و میسوری جان خود را از دست داده‌اند.

جو بایدن رئیس جمهور آمریکا به فرمانداران ایالت های آسیب دیده از سرمای شدید و کولاک و برف اطمینان داده است که دولت فدرال برای ارائه هرگونه کمکی کاملا آماده است.

 

*** قطعی برق

 

سیلوستر ترنر شهردار هوستون در اظهاراتی گفته است:

بیش از ۱٫۳ میلیون نفر از شهروندان با قطع برق روبرو هستند. وصل شدن مجدد برق مهمترین اولویت این شهر به شمار می رود. مراکز واکسیناسیون شهر هوستون نیز تعطیل شده و احتمالا این تعطیلی تا روز پنجشنبه ادامه خواهد داشت.

 

سرمای شدید و کم سابقه در تگزاس که موجب افزایش چشمگیر تقاضا و مصرف برق شده، شرکت‌های توزیع برق در این منطقه را مجبور به قطع برق به صورت چرخشی کرده و این مساله موجب شده تا برق ۴ میلیون مشترک قطع شود، آن هم در شرایطی که دمای هوا با افت شدیدی روبرو شده است.

 

*** کولاک به مکزیک هم رسیده است

 

به گزارش خبرگزاری سروش، گفتنی است، سرمای شدید و کولاک به مکزیک همسایه شمالی تگزاس نیز رسیده و مقام های رسمی اعلام کرده اند که بیش از ۴٫۷ میلیون مشترک در اوایل روز دوشنبه با قطع برق روبرو شدند. البته تا اواسط دوشنبه برق حدود ۲٫۶ میلیون مشترک در مکزیک وصل شده است.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × یک =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول