کد خبر:131831
پ
ماشین+آلات+راهسازی
بر اساس آمار وزارت صنعت:

رشد ۳۷ درصدی معافیت گمرکی ارزش ماشین‌آلات مستعمل

براساس آمار وزارت صنعت در ۱۰ ماهه سال جاری، ارزش ماشین‌آلات مستعمل مشمول معافیت گمرکی نسبت به مدت مشابه سال ۹۸، افزایش ۳۷.۴ درصدی دارد.

براساس آمار وزارت صنعت در ۱۰ ماهه سال جاری، ارزش ماشین‌آلات مستعمل مشمول معافیت گمرکی نسبت به مدت مشابه سال ۹۸، افزایش ۳۷.۴ درصدی دارد.

 

*** ۳۰۹۰ فقره ماشین آلات مشمول معافیت

 

به گزارش خبرگزاری سروش، برمبنای جداول آماری وزارتخانه یاد شده حاکی است، سال ۹۸ در دوره ۱۰ ماهه ابتدایی ارزش ماشین آلات مستعمل مشمول معافیت گمرکی ۱۴۰.۲ میلیون دلار ثبت شده بود.

براساس بررسی انجام شده در دوره این گزارش سه هزار و ۹۰ فقره ماشین آلات مشمول معافیت گمرکی شدند که نسبت به سه هزار و ۴۸۶ فقره دوره مشابه سال ۹۸ کاهش ۱۱.۴ درصدی را ثبت کرد.

 

*** افزایش ۲۳.۹ درصدی معافیت ماشین آلات مستعمل

 

آمارهای مورد بررسی گویای آن است در ۱۰ ماهه ۹۹ تعداد ۴۹۲ فقره ماشین‌آلات مستعمل مشمول معافیت گمرکی شدند که که در مقایسه با شمار ۴۷۴ فقره دوره مشابه سال ۹۸ افزایش ۲۳.۹ درصدی را نشان می دهد.

 

*** ۷۲۷ فقره مواد اولیه مشمول معافیت گمرکی

 

برپایه آمارهای وزارتخانه یاد شده در دوره این گزارش، مواد اولیه مشمول معافیت گمرکی با افت ۱۰.۶ درصدی نسبت به ۱۰ ماهه ۹۸ به رقم ۷۲۷ فقره رسید، ضمن اینکه سال ۹۸ به میزان ۸۱۳ فقره ثبت شده بود.

 

*** ارزش ۱.۴میلیاردی ماشین آلات مشمول معافیت

 

برابر جداول مورد بررسی ارزش ماشین آلات مشمول معافیت گمرکی در ۱۰ ماهه امسال بالغ بر یک میلیارد و ۴۸۱ میلیون دلار بود که در مقایسه با دوره مشابه سال ۹۸ که دو میلیارد و ۲۶۰.۶ میلیون دلار بود کاهش ۳۴.۵ درصد را ثبت کرد.

 

*** رشد ۶.۵ درصدی ارزش مواد اولیه مشمول معافیت

 

به گزارش خبرگزاری سروش، ارزش مواد اولیه مشمول معافیت گمرکی در ۱۰ ماهه سال ۹۹ با رشد ۶.۵ درصدی نسبت به مدت مشابه سال ۹۸ به ۸۷.۲۴ میلیون دلار رسید، در حالی که سال ۹۸ ارزش مواد اولیه مشمول معافیت گمرکی ۸۱.۹۳ میلیون دلار بود.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ده − 2 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول