کد خبر:132756
پ
رزم حسینی
وزیر صنعت:

کاهش تعرفه واردات نخ ابریشم به ۲۰ درصد و تصویب آن در هیئت دولت

وزیر صنعت از کاهش تعرفه واردات نخ ابریشم از ۲۶ درصد به ۲۰ درصد و تصویب آن در هیئت دولت خبر داد.

وزیر صنعت از کاهش تعرفه واردات نخ ابریشم از ۲۶ درصد به ۲۰ درصد و تصویب آن در هیئت دولت خبر داد.

 

*** ارتقاء جایگاه صادراتی فرش دستباف با تکمیل زنجیره تامین

 

به گزارش خبرگزاری سروش، علیرضا رزم حسینی در نشست هم اندیشی ذینفعان فرش دستباف با معاون اول رئیس‌جمهور که با عنوان نشست شورای راهبری فرش دستباف ایران برگزار شد، با تاکید بر اینکه اگر زنجیره تامین تکمیل شود صادرات نیز ارتقاء خواهد یافت، اظهار کرد:

این کاهش تعرفه گامی مثبت در راستای تسهیل در تامین مواد اولیه مورد نیاز فرش دستباف و تکمیل هر چه بهتر زنجیره ارزش این هنر صنعت می‌باشد.
در حوزه پوشاک هرجا که زنجیره‌ تامین کامل شد، کارخانجات نیز با افزایش تولید چند شیفته شدند و واردات قاچاق پوشاک کاهش یافت که هنر صنعت فرش دستباف نیز می‌تواند در این مسیر حرکت کند و جایگاه صادراتی خود را در منطقه ارتقا دهد.
 
 

**** سیاست دولت پشتیبانی از صنعت فرش با تکیه بر بخش خصوصی و تشکل‌های صنفی است

 
 
وی، تقویت صنعت فرش را زمینه ساز ایجاد شغل پایدار با کمترین هزینه دانست و گفت:
سیاست دولت بر پشتیبانی از این صنعت است که این سیاست با تعامل و هماهنگی اتحادیه‎‌ها، تشکل‌های صنفی و بخش خصوصی دنبال خواهد شد.
 
وزیر صنعت در پایان ابلاغ سیاست‌های جدید صادراتی توسط ستاد اقتصادی دولت را گام مهمی در خصوص تسهیل واردات و صادرات دانست و در این خصوص، اظهار کرد:
از زمان تصویب و اجرای مصوبه ۱۷۷ ستاد اقتصادی دولت بیش از ۸ میلیارد یورو ثبت سفارش انجام شده است که فعالان فرش دستباف نیز بخشی از این ثبت سفارش‌ها را انجام داده‌اند.
 
 
*** حاضرین در شست هم اندیشی ذینفعان فرش دستباف
 
 
به گزارش خبرگزاری سروش، گفتنی است در این جلسه علاوه بر اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهو، فرح ناز رافع رییس مرکز ملی فرش، محمد امید معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری و محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز حضور داشتند.
فعالان حوزه فرش دستباف در این نشست مهمترین مسایل و دغدغه‌های خود در حوزه‌های تولید، صادرات، بیمه، مالیات، تامین مواد اولیه و… را مطرح کردند.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × یک =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول