کد خبر:133400
پ
دکتر حسن روحانی رییس جمهور
رئیس جمهور:

صادرات نفت ایران از خلیج فارس و عمان از سال ۱۴۰۰/ ایجاد اشتغال پایدار برای بیش از ۵ هزار نفر

رئیس جمهور از صادرات نفت ایران از خلیج فارس و عمان از سال ۱۴۰۰ به بعد خبر داد.

رئیس جمهور از صادرات نفت ایران از خلیج فارس و عمان از سال ۱۴۰۰ به بعد خبر داد.

 

*** افتتاح‌ها، علامت خوبی برای شکست تحریم دشمنان است

 

به گزارش خبرگزاری سروش، حجت‌الاسلام حسن روحانی پنجم فروردین در آیین بهره‌برداری از پروژه‌های طرح‌های زیربنایی و اقتصادی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان و مناطق آزاد قشم، کیش و ارس طی سخنانی اظهار داشت:

افتتاح‌هایی که پنجشنبه‌ها انجام می‌گیرد تا آخرین فرصت این دولت که روز عید غدیر خواهد بود، ادامه خواهد یافت، این افتتاح‌ها علامت خوبی به‌عنوان تولید، نشاط ملی و شکست تحریم دشمنان است.

 

*** صادرات نفت ایران از خلیج فارس و عمان انجام خواهد گرفت

 

وی با اشاره به اینکه امروز پنجاه و نهمین از این سلسله افتتاح‌ها داشتیم، افزود:

طرح‌های مهم و عظیمی در سال ۱۳۹۹ افتتاح شد از جمله پالایشگاه‌ها، پتروشیمی، انواع طرح‌های آبی-خاکی، سدها و تصفیه‌خانه‌های متعدد؛ دو طرح بزرگی نیز در ماه‌های آینده پیش رو داریم که یکی طرح لوله گوره به جاسک است که ۱۰۰۰ کیلومتر لوله‌گذاری می‌شود تا بخش بزرگی از صادرات نفت ما از خلیج فارس به دریای عمان منتقل می‌شود و این اهمیت بسیاری دارد.

در تاریخ ایران اولین‌بار است که دولتی این افتتاح بزرگ را انجام می‌دهد و از سال ۱۴۰۰ به بعد صادرات نفت ایران از خلیج فارس و عمان انجام خواهد گرفت.

آن‌هایی که اهل سیاست و مسائل امنیت ملی هستند معنا و اهمیت این طرح را می‌دانند؛ یکی از تأکیدات من از آغاز دولت به وزیر نفت این بود که این طرح به ثمر برسد.

هم‌چنین احیای دریاچه ارومیه از طرح‌های مهم ماست که مانند مابقی طرح‌ها انجام خواهد گرفت.

امروز ۵۸۰۰ میلیارد تومان افتتاح انجام شد که بیش از ۵۰۰۰ نفر را مشغول به کار می‌کند.

سال جاری در پی رفع موانع و پشتیبانی تولید هستیم و نمی‌گذاریم نامگذاری سال ۱۴۰۰ در حد نام باقی بماند و آن را در عمل در سراسر ایران مجسم خواهیم کرد و تا دقیقه آخر این دولت تلاش می‌کنیم.

 

*** اهمیت مناطق آزاد

 

رییس جمهور در پایان با تأکید بر اهمیت مناطق آزاد با بیان اینکه در این دولت اقدامات مهمی در این‌باره انجام گرفته است، خاطر نشان کرد:

این مناطق از این‌جهت اهمیت دارد که در مناطق مرزی است و همیشه با همسایگان در ارتباط هستند و می‌توانند از نظر تجارت و تولید مهم باشند و این‌ها امتیازات زیادی برای تولید، تجارت و سرمایه‌گذاری دارند تا بتوانند پشتوانه کشور، استان و مردم بومی‌شان باشند.

مردم مناطقی مانند کیش و سایر مناطق آزاد از پیشرفتی که انجام می‌شود هم استفاده می‌کنند و مناطق آزاد باید جاذبه تولیدی خود را حفظ کرده و قدرت صادرات داشته باشند.

قبل از این دولت، برخی مناطق آزاد واردکننده بودند و مردم برخی اقلام مورد نیاز خود را با قیمت کمتر از آن‌جا می‌خریدند و این خیلی ارزشمند نیست بلکه این ارزشمند است که از ویژگی‌های این مناطق استفاده کنیم و بتوانند تولید و صادرات داشته باشند و بتوانیم مواد اولیه کارخانه‌جات را وارد کنیم.

 

*** افتتاح ۳۹ پروژه با سرمایه‌گذاری ۵ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومانی

 

به گزارش خبرگزاری سروش، رئیس‌جمهور پنجم فروردین ماه و در پنجاه و نهمین هفته پویش ملی تدبیر و امید برای جهش تولید، ۵ طرح تولیدی در منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان، ۱۲ پروژه خدماتی، زیربنایی و تولیدی در منطقه آزاد قشم، ۲ پروژه خدماتی در منطقه آزاد کیش و ۲۰ پروژه تولیدی و زیربنایی را در منطقه آزاد ارس از طریق ویدئوکنفرانس افتتاح کرد.

این ۳۹ پروژه با سرمایه‌گذاری ۵ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومانی به صورت مشترک توسط بخش‌های خصوصی و دولتی اجرا شده‌اند که با بهره‌برداری از آن‌ها برای ۵ هزار و ۴۲ نفر اشتغال پایدار ایجاد می‌شود.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شانزده + یازده =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول