کد خبر:133590
پ
دکتر حسن روحانی رییس جمهور
رئیس ‌جمهور:

صدور ۳۶ هزار مجوز فعالیت برای واحدهای صنعتی/ ایجاد اشتغال برای ۱۳۰۰ نفر

رئیس‌جمهور از صدور ۳۶ هزار مجوز برای فعالیت واحدهای صنعتی در سال ۹۹ خبر داد.

رئیس‌جمهور از صدور ۳۶ هزار مجوز برای فعالیت واحدهای صنعتی در سال ۹۹ خبر داد.

 

*** باید جمهوریت، اسلامیت و ایرانیت را حفظ کنیم

 

به گزارش خبرگزاری سروش، حسن روحانی در آئین بهره‌برداری از طرح‌های ملی وزارت صنعت، اظهار داشت:

میوه تلاش‌های ملت ایران قبل از مشروطه و بعد از مشروطه جمهوری اسلامی ایران است که در ۱۲ فروردین سال ۵۸ متولد شده است، این بالاترین ثمره از بهترین شجره در تاریخ کشور است.

 

وی با تاکید بر اینکه روز جمهوری اسلامی را باید به معنای واقعی کلمه پاس بداریم، تصریح کرد:

باید جمهوریت، اسلامیت و ایرانیت را حفظ کنیم. جمهوری اسلامی ایران سه پایه اساسی دارد که باید از آنها مراقبت کنیم و از شرایط خاصی که در اختیار مردم قرار گرفته، بهره‌برداری و استفاده کنیم.

 

رئیس‌جمهور با بیان اینکه ۶۰ جلسه از پنجشنبه‌های افتتاح از آغاز سال ۹۹ گذشته است، گفت:

ما در آن زمان تصمیم گرفتیم، پنجشنبه‌های افتتاح را داشته باشیم. خدا را شاکریم که بدون وقفه و تعطیل از فروردین سال ۹۹ این طرح‌ها را ادامه دادیم و امروز در سال ۱۴۰۰ در شصتمین افتتاح هستیم.

 

*** ادامه‌دار بودن پنجشنبه‌های افتتاح تا پایان کار دولت

 

روحانی از مستند شدن این افتتاح‌ها خبر داد و خاطرنشان کرد:

پنجشنبه‌های افتتاح تا آخرین روز دولت ادامه دارد، دو جلد از این افتتاح‌ها آماده شده و جلد سوم آن که مربوط به سال ۱۴۰۰ است، آماده می‌شود که نشان می‌دهد در دوران تحریم و فشارهای اقتصادی و همچنین کرونا مدیران، بخش خصوصی و فعالان اقتصادی و… موفق شدند و این همه طرح و پروژه را افتتاح کردیم.

بیش از هزار هزار میلیارد تومان و طرح پروژه در این مدت افتتاح شده که نشان می‌دهد ایران زنده است و دشمنان هنوز قدرت ملت ایران را درک نکرده‌اند.

 

*** صدور ۳۶ هزار مجوز فعالیت برای واحدهای صنعتی

 

رئیس‌جمهور با تاکید بر اینکه تولید کشور امسال هم ادامه خواهد داشت، بیان کرد:

سال ۱۴۰۰ سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها است. دولت این کار را می‌کند و بخش خصوصی این مسیر را ادامه می‌دهد. در سال ۹۹ که سال جهش تولید بود، ۳۶ هزار مجوز برای واحدهای صنعتی صادر شد.

این در حالی بود که کل‌ واحدهای فعال صنعتی ۷۵ هزار واحد بودند و در برابر ۷۵ هزار واحد، ۳۶ هزار واحد جدید درخواست مجور کرده و به ۱۰ هزار واحد زمین لازم برای فعالیت داده شد.

 

وی با بیان اینکه کشور کارگاه تولید و فعالیت است، گفت:

امروز شاهد شصتمین پنجشنبه‌های افتتاح بودیم. بیش از چهار هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان طرح و پروژه افتتاح شد و نزدیک به ۱۳۰۰ نفر مشغول به کار شدند. در همه این طرح‌ها، مجریان آنها تقاضای سرمایه‌گذاری و توسعه بیشتر می‌کردند تا شرایط بهتری را داشته باشند.

 

*** تامین ارز مورد نیاز کشور با صادرات در پتروشیمی و صنایع معدنی

 

روحانی با تاکید بر اینکه اگر پتروشیمی و صنایع معدنی نبود، با شرایطی که سال ۹۹ برای تامین ارز مورد نیاز کشور داشتیم حتما با مشکلاتی مواجه می شدیم، تصریح کرد:

مردم با همه وجود از صنعت پتروشیمی و صنایع معدنی قدردانی کنند؛ البته دیگران هم در بخش‌های مختلف دارویی، صنایع غذایی، صنایع مربوط به لوازم خانگی، خودرو،‌ بخش کشاورزی و همه و همه سهیم و شریک بودند.

همه جا فعالیت و صادرات هم بوده اما صادرات در پتروشیمی و در صنایع معدنی به عنوان دو رکن اساسی بوده است و اینها بیشترین ارز مورد نیاز را تامین کردند.

 

وی با بیان اینکه کار بزرگ در بخش پتروشیمی و معادن انجام شده است، افزود:

آن‌ها دشمن را مایوس و ملت را امیدوار کردند البته این مساله به معنای آن نیست که مردم مشکل و سختی ندارند. دوران جنگ است و در جنگ بمباران،‌ تخریب، مشکلات، سختی و مجروح داریم.

 

*** ما آغازگر جنگ اقتصادی نبودیم

 

رئیس جمهوری با بیان اینکه امروز جنگ اقتصادی است که دشمنان آن را بر ما تحمیل کردند، خاطرنشان کرد:

ما آغازگر این جنگ نبودیم. ما حتی بعد از این که این جنگ به ما تحمیل شد، یک سال به تمام تعهدات خود عمل کردیم که این از لحاظ اخلاقی، سیاسی و تاریخی بزرگترین فخر ملت ایران است، زیرا به رغم این که طرف مقابل از تعهد خارج شد، یک سال تمام یعنی از سال ۹۷ تا ۹۸ صبر کردیم و از اردیبهشت ۹۸ کاهش تعهدات را شروع کردیم.

امروز نوبت ۱+۵ است که به وظیفه خود در این شرایط عمل کنند و بدانند که هر روز تاخیر به ضرر آن‌ها است و هر روز زودتر در برابر قانون، مقررات و قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل سر فرود بیاورند و در برابر عظمت ملت ایران تواضع کنند، به نفع آنها و جهانیان خواهد بود.

 

*** طرح خردایش در گل گهر سیرجان، مس کاتد طارم در قزوین و مجتمع صنعتی فولاد آلیاژی اسفراین

 

روحانی بعد از استماع گزارشی از روند مس کاتد طارم در قزوین، گفت:

خوشحالم که این طرح امروز در استان قزوین شروع به کار می‌کند. هم به خاطر دوازدهم فروردین که روز جمهوریت، روز جمهوری اسلامی ایران و هم به خاطر این که امروز مردم شاهد افتتاح یک فعالیت معدنی ارزشمند در استان قزوین هستند تبریک می‌گوییم.

همواره صنایع معدنی بسیار ارزشمند بوده؛ به خصوص در این ایام که وسیله‌ای برای مبارزه با دشمنان است و بخشی از ارز ما توسط صنایع معدنی تامین می‌شود.پ

 

وی بعد از استماع گزارشی از طرح تکمیلی مجتمع صنعتی فولاد آلیاژی اسفراین، تصریح کرد:

یکی از افتخارات دولت این است که تکنولوژی ساخت لوله‌های بدون درز وارد کشور شده است، چرا که نیازمند خرید لوله‌های بدون درز بودیم و امروز بخش بزرگی از نیازمندی‌ها به دست توانمند صنعتگران داخل تولید می‌شود.

اسفراین یکی از آنها است و مراکز دیگری برای این کار داریم که تولید بسیار ارزشمندی است.

 

رییس شورای عالی امنیت بعد از استماع گزارشی از طرح خردایش در گل گهر سیرجان در استان کرمان نیز، اظهار داشت:

خوشحالیم که این پروژه بسیار مهم و سرنوشت ساز برای شرق کشور افتتاح شد. من اسم این خط را خط امید گذاشتم؛ چون مایه امید برای آبادانی شرق کشور خواهد شد.

امروز استان کرمان و یزد از این خط بهره‌مند می‌شوند و در ادامه خراسان جنوبی، رضوی و اصفهان و در نهایت استان سیستان و بلوچستان می‌توانند از آب دریای عمان استفاده کنند.

گل گهر، گل سرسبد در زمینه صنایع معدنی و احیای معادن است. گل گهر هم در کنسانتره و هم در گندله آهن و آهن اسفنجی نقش بسیار زیادی دارد و درصد قابل توجهی هم در تولید نقش دارد.

در سال پشتیبانی از تولید همه باید تلاش کنیم موانع را کم و پشتیبانی ها را برای تولید زیادتر کنیم.

 

*** فاز نخست منطقه ویژه اقتصادی گرمسار

 

به گزارش خبرگزاری سروش، رئیس جمهوری در پایان پس از استماع گزارشی از فاز نخست منطقه ویژه اقتصادی گرمسار، بیان کرد:

این افتتاح‌ها موجب بهره‌برداری و آبادانی گرمسار می‌شود که در یک موقعیت استراتژیک قرار گرفته است؛ چرا که در کنار راه آهن و اتوبان‌های متعدد است که جایگاه خاصی دارند. امیدواریم از این منطقه ویژه به خوبی برای توسعه کشور و توسعه استان استفاده شود.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

17 − هشت =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول